• بیش از ۶۰ واحد صنعتی در حوزه فرآوری انگور در استان قزوین فعال هستند

   مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی قزوین:

   بیش از ۶۰ واحد صنعتی در حوزه فرآوری انگور در استان قزوین فعال هستند

   بیش از ۶۰ واحد صنعتی در حوزه فرآوری انگور در استان قزوین فعال هستند

   مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین از فعالیت بیش از ۶۰ واحد صنعتی در حوزه تولید محصولات فرآوری انگور در استان خبر داد.

    به گزارش خبرگزاری تسنیم از  قزوین، حمیدرضا خانپور صبح امروز در جلسه پایش خوشه محصولات انگور تاکستان اظهار داشت: در راستای تحقق اهداف و برنامه‌های اقتصاد مقاومتی و با توجه به آغاز سال دوم فعالیت خوشه فرآوری محصولات انگور و مطابق دستورالعمل توسعه خوشه‌های صنعتی نگاه ویژه‌ای به این بخش صنعتی در استان شده است.

   وی تشکیل انجمن محصولات انگور تاکستان، حضور خوشه انگور در نمایشگاه مواد غذایی آنوگای آلمان و worldfood روسیه، حضور در نمایشگاه شیرینی و شکلات تهران، برگزاری دوره‌های آموزشی برای واحدهای صنعتی و باغداران، چاپ کاتالوگ و.... را از اهم برنامه‌های پیش روی این شرکت در حمایت از خوشه صنعتی فرآوری محصولات انگور در استان در سالجاری خبر داد.

   مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان از فعالیت بیش از 60 واحد صنعتی در حوزه تولید محصولات فرآوری انگور در استان خبر داد و تصریح کرد: انگور یکی از اولویت‌ها و ظرفیت‌های مهم استان بوده که ظرفیت بالایی نیز در افزایش تولید و توسعه اشتغال و تولید ثروت در استان دارد.

   خانپور با اشاره به افتتاح و راه اندازی کنسرسیوم صادراتی تکوین در سال گذشته در مرکز foodcity مسکو افزود: در طی 9 ماه فعالیت این کنسرسیوم تاکنون به میزان 700 تن کشمش از استان قزوین به ارزش 38 میلیارد ریال به روسیه صادر شده است.

   وی ادامه داد: هم اکنون استان قزوین رتبه نخست تولید کشمش و رتبه 4 در تولید انگور در کشور را داراست  و سالانه ارزش صادرات آن بیش از 12 هزار دلار است.

   مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین گفت: با عنایت به توسعه خوشه صنعتی فرآوری محصولات انگور در سال جاری انجمن محصولات انگور تاکستان تشکیل می‌شود./ د.ر.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: