• ارتقای جایگاه سازمان صنعت،معدن و تجارت استان مرکزی در حوزه آموزش،پژوهش و فناوری

   ارتقای جایگاه سازمان صنعت،معدن و تجارت استان مرکزی در حوزه آموزش،پژوهش و فناوری

   رئیس سازمان صنعت ،معدن و تجارت استان مرکزی گفت:ارتقاء جایگاه سازمان صنعت،معدن و تجارت استان مرکزی در حوزه آموزش،پژوهش و فناوریافزایش کیفی و کمی واحدهای تحقیق و توسعه ، بهره گیری از آموزش به مثابه ابزار توسعه منابع انسانی و رویکرد پژوهش محوری بعنوان سه مولفه موثر بر تحقق اقتصاد مقاومتی از جمله مهمترین اقدامات سازمان در حوزه آموزش و پژوهش است .

   به گزارش شاتا ؛ « محمد رضا حاجی پور» در نشست مدیران و معاونین سازمان صنعت ، معدن و تجارت ، با تشریح جایگاه  اقتصاد دانش بنیان  بعنوان یکی از کلیدی ترین محورهای اقتصاد مقاومتی ، بر ضرورت افزایش کمی و کیفی مراکز تحقیق و توسعه  در بخش صنعت و معدن  پرداخت. ایشان با اشاره به افزایش  8.8برابری تعداد واحدهای تحقیق و توسعه در سال 1395 نسبت به سال 1394 ، و همچنین موفقیت 21 شرکت در اخذ نشان دانش بنیان  ، استمرار روند صعودی استان در شاخص فناوری و تحقیق و توسعه را خواستار گردید و از تلاشهای صورت پذیرفته که منجر به دریافت رتبه سوم سازمان صنعت،معدن و تجارت استان درحوزه تحقیق و توسعه  بین سازمانهای استانی گردید تشکر نمودند .
   وی اظهار امیدواری کرد با تلاش  مضاعف در جهت اجرایی کردن بخشودگی مالیات مربوط به واحدهای صنعتی که در بند (س) ماده 32 قانون تولید رقابت پذیر مورد اشاره قرار گرفته ، بخش صنعت و معدن از حمایت قانونی این بخش بهره برداری نماید . ایشان در ادامه به تشریح رویکرد پژوهش محور سازمان در سال 1395 پرداخت و انعقاد پنج طرح پژوهشی با دانشگاههای استان  ، ایجاد سه  مرکز پژوهش صنعتی  در حوزه متالوژی ،  مکانیک  و آلومینیوم را از مصادیق حرکت به سمت اقتصاد دانش بنیان ارزیابی و اظهار امیدواری نمودند تا با برگزاری نشستهای پژوهشی ، مشارکت بخش خصوصی بالاخص مشاورین صنعتی  در تدوین خط مشی توسعه و تصمیم گیریها مشهود گردد .
   حاجی پور در این جلسه   به منظور حمایت از  انجمن خدمات فنی و مهندسی و مشاوره مدیریت استان  ، برون سپاری صدور جواز و پروانه خدمات فنی و مهندسی به این انجمن  را به اداره آموزش ، پژوهش و فناوری ابلاغ نمود و بر تاسیس هر چه سریع تر انجمن تحقیق توسعه  استان مرکزی تاکید نمود  .
   در سخنان پایانی حاجی پور بر لزوم برگزاری آموزشهای کاربردی با هدف ارتقاء سطح دانش بنگاههای صنعتی تکیه نمود  و با مثبت ارزیابی نمودن افزایش کمی و کیفی آموزشها در سال 1395 و اجرا نمودن حدود 114هزار نفر ساعت آموزش در بخش صنعت و معدن توسط سازمانها و نهادهای مسئول و دانشگاههای استان ، میزان آموزش برگزار شده را پایین تر از استاندارد آموزشی کشورهای توسعه یافته ارزیابی و ارتقاء سطح دانش  فعالین بخش صنعت ، معدن و تجارت را بعنوان یک ضرورت اجتناب ناپذیر برشمرد .

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: