• اجرای طرح تشدید نظارتی ویژه ماه مبارک رمضان در گیلان

    اجرای طرح تشدید نظارتی ویژه ماه مبارک رمضان در گیلان

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان با اشاره به لزوم نظارت بر بازار عرضه کالا در ماه ضیافت الهی گفت: همزمان با ماه مبارک رمضان طرح تشدید نظارتی به صورت ویژه در بازار و مکان‌های عرضه کالای گیلان به اجرا در می آید.

   به گزارش شاتا ؛« علی منتظری» با اعلام این خبر، افزود : اجرای طرح مذکور با مشارکت بازرسان این سازمان، اتاق اصناف و تعزیرات حکومتی است و با برنامه ریزی انجام شده بازرسان در بازار و مکان‌های مختلف عرضه کالا حضور می یابند و اگر مردم با مراجعه مستقیم به آنها و یا با شماره ۱۲۴ هر گونه تخلف را گزارش دهند بلافاصله به شکایت آنها رسیدگی می‌شود.
   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت  استان گیلان راه‌اندازی گشت‌های مشترک را از دیگر اقدامات این سازمان برای نظارت بر بازار استان عنوان کرد و ادامه داد:  پس از تشکیل پرونده تخلف شکایت مردمی در تعزیرات حکومتی نیز به سرعت بررسی خواهد شد.
   وی درباره تفاوت قیمت فروشندگان کالا تصریح کرد: تفاوت قیمت عوامل مختلفی دارد و ممکن است فروشنده‌ای خرید قبلی داشته باشد که این موضوع ملاک تفاوت قیمت نیست و برای کالایی که فروخته می‌شود حتماً باید فاکتور ارائه داده شود در غیر اینصورت مردم باید گزارش دهند.
   وی خاطر نشان کرد: نرخ گذاری در خصوص اقلام پرمصرف سبد خانوار در شهرستان های سطح استان توسط کمیته نرخ گذاری کمیسیون نظارت همان شهرستان ها با رعایت ضوابط و شرایط درجه بندی، جهت اجراء به واحدهای صنفی اعلام می شود که هرکیلو مرغ سردخانه ای به قیمت 5700  ، گوشت منجمد به قیمت23 هزارو 500تومان و  شکر به قیمت 2 هزارو 855 تومان در فروشگاه ها در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت.
    رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان تصریح کرد: اعلام دستورالعمل نرخ گذاری براساس درجه بندی  در سطح استان،  به واحدهای صنفـی توسط اتحادیه های مرتبط  و با همکاری اتاق اصناف ابلاغ شده است.
   منتظری بر رعایت قیمت های مصوب از سوی واحدهای صنفی تأکید کرد و گفت: با متخلفین برابر قانون نظام صنفی و تعزیرات حکومتی برخورد خواهد شد. لذا لازم است صاحبان صنوف با روزه گزاران در ماه مبارک مسامحه مطلوب و رعایت انصاف را داشته باشند.
   وی در پایان از کسبه و صاحبان صنوف مختلف ، ضمن حفظ آرامش بازار ، مساعدت با مصرف کنندگان در ماه ضیافت الهی را خواستار شد و اعلام کرد؛ در صورت محرز شدن تخلفات صنفی با متخلفین به شدت برخورد خواهد شد.

    

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: