• رئیس سازمان صنعت، معدن تجارت لرستان:

   شرکت پرس و ماشین‌سازی استان لرستان تعیین تکلیف می‌شود

   شرکت پرس و ماشین‌سازی استان لرستان تعیین تکلیف می‌شود

   رئیس سازمان صنعت،معدن وتجارت استان لرستان محمدرضا اظهار داشت: ازآنجاکه امسال به نام سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نام‌گذاری شده است محور تولید برای ایجاد اشتغال مولد باید مدنظر قرار گیرد.


   به گزارش شاتا ، صفی خانی به سفر وزیر صنعت به لرستان و بازدید وی از چندین طرح و پروژه تولیدی استان اشاره کرد و افزود: در این سفر یک سری از مشکلات واحدهای صنعتی مختلف استان موردبررسی قرار گرفت و هم‌اکنون مصوبات آن در حال پیگیری است.
   رئیس صنعت، معدن تجارت لرستان بررسی دو واحد سیمانی استان را ازجمله موضوعات مطرح‌شده در سفر وزیر به استان دانست و عنوان کرد: در بحث طرح سیمان خرم‌آباد و پلدختر این تصمیم اتخاذ شد  تا جز اولویت‌های کاری استان قرار گیرد و اعتبارات آن تامین شود هم اکنون نیز یکی از این طرح‌ها سرمایه‌گذار آن آماده است.
   وی در رابطه با تعیین تکلیف شرکت پرش و ماشین‌سازی استان نیز بیان کرد: دو بار مزایده شرکت پرس توسط شرکت ایمیدرو برگزار شد و بناشده که روند واگذاری آن به سرمایه‌گذاری که اهلیت داشته باشد تسریع شود.
   صفی خانی گفت: پیگیری‌های در حال انجام است تا مسئله شرکت پرس و ماشین‌سازی درشش ماهه نخست امسال حل شود، در بحث ماشین‌سازی شرکت مسائل حقوقی آن برطرف شده و با حضور یک سرمایه‌گذار کار واگذاری آن انجام می‌شود.
   وی در رابطه با تعیین تکلیف کارخانه یخچال سازی خرم‌آباد نیز تصریح کرد: طرح یخچال سازی تغییر پیداکرده است به‌نحوی‌که هم‌اکنون طرح دکرا آن آماده بهره‌برداری است و طرح ورق‌های گالوانیزه آن  نیز در بانک صنعت معدن در حال بررسی است.
   رئیس صنعت، معدن تجارت لرستان خاطرنشان کرد: در سفر وزیر صنعت به استان علاوه بر مسئله یخچال سازی مشکلات لاستیک‌سازی خرم‌آباد نیز مطرح شد که هم‌اکنون در حال پیگیری است.
   وی اظهار داشت: در سفر وزیر صنعت به استان لرستان در رابطه با حل مسائل واحدهایی مانند کارخانه یخچال سازی، لاستیک‌سازی، طرح توسعه نساجی بروجرد، طرح توسعه زاگرس پوش استان بنا شد در اسرع وقت جلسه‌ای با حضور مدیر بانک صنعت و معدن، مدیرعامل صندوق توسعه ملی، استاندار لرستان و وزیر صنعت جلسه‌ای برگزار شود تا روند پرداخت تسهیلات و یا عقد قرارداد واحدهای که پرونده آن‌ها در بانک صنعت و معدن تکمیل‌شده است تسریع شود.
   صفی خانی در رابطه با فولاد ذوب‌آهن شهرستان ازنا نیز عنوان کرد: 85 درصد از تجهیزات این کارخانه واردشده است، در بحث دوران مشارکت آن مشکلاتی وجود دارد بنا بود در کارگروه اقتصادی دولت مطرح شود که مطرح‌شده و بنا شده وزیر صنعت موضوع آن را در هیئت دولت دنبال کند؛ مشکل گمرکی آن نیز در حال پیگیری است تا بقیه تجهیزات آن نیز وارد و نصب شود.
   وی بیان کرد: در بحث فرو آلیاژ ازنا نیز علاوه بر فعال کردن سه کوره آن بحث طرح توسعه آن نیز مطرح است و در سفر وزیر به استان برای توسعه آن تصمیم اتخاذ شد و بنا شد در تعرفه‌های گمرکی صنایع فرو آلیاژ کشور نیز تجدیدنظر شود تا صنایع داخلی رونق بگیرد.
   رئیس صنعت، معدن تجارت لرستان گفت: ازآنجاکه امسال به نام سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال نام‌گذاری شده است یکی از رویکردهای وزارت صنعت و معدن مطالعه ظرفیت‌های داخلی در بخش پوشاک و نساجی است تا با افزایش ظرفیت و کیفیت بالا از قاچاق کالا جلوگیری شود.
   وی با اشاره به اینکه استان لرستان در بحث نساجی و پوشاک ظرفیت بسیار خوبی دارد تصریح کرد: اگر صنایع مختلف استان در این حوزه تقویت شوند به‌طور یقین به تولید داخلی کمک می‌شود و از خروج ارز، واردات بی‌رویه و قاچاق کالا نیز جلوگیری می‌شود.
   صفی خانی اظهار داشت: در سفر وزیر صنعت به استان بنا شد مسئله نساجی و پوشاک در کارگروهی مطرح شود تا تمام واحدهای نساجی و پوشاک استان که قابل‌رقابت است معرفی و برای هر واحد برنامه مشخصی به وزارت صنعت و معدن ارائه شود  تا حمایت لازم انجام شود.

    

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: