• تشریح برنامه های سال 96 مرکز دخانیات کشور

   توسط رییس مرکز برنامه ریزی ،ساماندهی ونظارت برامور دخانیات کشورصورت گرفت:

   تشریح برنامه های سال 96 مرکز دخانیات کشور

   تشریح برنامه های سال 96 مرکز دخانیات کشور

   رییس مرکز برنامه ریزی ،ساماندهی ونظارت برامور دخانیات کشور، در گفت و گوی اختصاصی با شاتا برنامه های سال 96 مرکز را تشریح کرد.

   علی اصغر رمزی با اشاره به مهمترین برنامه‌های مرکز برای سال آینده  اظهار داشت : در سال آینده اجرایی شدن شناسه رهگیری بر روی محصولات دخانی ، افزایش تولید داخل  و به حداقل رساندن واردات  را در دستور کار خود قرار می دهیم.
   وی تصریح کرد :  فعالیت مرکز برنامه ریزی ،ساماندهی ونظارت برامور دخانیات کشور در خصوص قاچاق محصولات دخانی، افزایش کشت توتون و تنباکو و همچنین افزایش صادرات محصولات دخانی و مکانیزه شدن تمامی مراحل واردات، تولید و توزیع محصولات دخانی نیز ادامه خواهد داشت.
   رمزی خاطر نشان کرد :  بخش قابل توجهی از اقدامات مرکز دخانیات  در سال 95 شروع و طراحی شده است که امیدواریم در سال 96 اجرایی گردد.

   رییس مرکز برنامه ریزی ،ساماندهی ونظارت برامور دخانیات کشور، گفت : برنامه سال 95 مرکز دخانیات مربوط به افزایش تولید داخل، کاهش واردات، کاهش قاچاق سیگار و افزایش کشت توتون و تنباکو و همچنین پیشبرد شناسه رهگیری کالاهای دخانی بوده است.
   رمزی با اشاره به برنامه ریزی‌های مرکز دخانیات در زمینه تولید،  افزود :  با برنامه‌ریزی سه ساله، تولید را در سال 95  به میزان  15 میلیارد نخ افزایش دادیم و از 30 میلیارد نخ تولید سال 94 به 45 میلیارد نخ رساندیم و دربخش تولید با درصد بالایی به اهدف مورد نظر دست یافتیم.
   وی در ادامه گفت :  در بخش واردات 16.4 میلیارد نخ واردات سال 94 را به حدود 3.9 میلیاردنخ در سال 95 کاهش دادیم که بیش از 70 درصد کاهش در واردات اتفاق افتاد و با درصد بالایی برنامه مورد نظر ما تحقق یافت.
   رمزی درخصوص کاهش قاچاق در یازده ماهه سال 95 نیز یادآور شد که  حدود 35 درصد کاهش قاچاق نسبت به مدت مشابه سال گذشته وجود داشت.
   رییس مرکز برنامه ریزی ،ساماندهی ونظارت برامور دخانیات کشور در زمینه افزایش کشت توتون و تنباکو، اظهار کرد :  با فراهم ساختن زمینه برای ورود سایر خریداران و فعالین بخش خصوصی برای خرید توتون و تنباکو از کشاورزان و شکسته شدن انحصار خرید توتون و تنباکو صرفاً توسط شرکت دخانیات و ورود حدود 22 فعال دیگر در این زمینه فضای رقابتی خوبی ایجاد شد و کشاورزان محصولات خود را با قیمت مناسب‌تری در سال 95 به فروش رساندند که موجب رونق معیشت کشاورزان شد و از طرفی ایجاد انگیزه برای کشت بیشتر توتون و تنباکو در کشور را در پی داشت.
   وی  پیش‌بینی کرد : در سال‌های آینده با توجه به رقابتی شدن کشت و خرید توتون و تنباکو درصد بیشتری از نیاز کشور از محل محصولات داخلی تأمین گردد.
   رمزی گفت :  درخصوص شناسه کالا و شناسه رهگیری محصولات دخانی حدود 30 جلسه با دستگاه‌های ذیربط برگزار شد که اجرایی شدن شناسه رهگیری بر روی محصول سیگار در مراحل نهایی خود قرار دارد و در آینده‌ای نزدیک اجرایی خواهد شد.

    

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
Page created in 2.2259840965271 seconds.
memoryUsage : 32990Kb