• اختصاص عوارض صادرات مواد معدنی به توسعه صنایع معدنی/ دولت به دنبال کسب درآمد از محل عوارض بر صادرات نیست

   معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت :

   اختصاص عوارض صادرات مواد معدنی به توسعه صنایع معدنی/ دولت به دنبال کسب درآمد از محل عوارض بر صادرات نیست

   اختصاص عوارض صادرات مواد معدنی به توسعه صنایع معدنی/ دولت به دنبال کسب درآمد از محل عوارض بر صادرات نیست

   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه درآمد حاصل از عوارض مواد معدنی به صنایع اختصاص می یابد، گفت: صنعت سنگ ایران توان رقابت با سایر کشورهای پیشرو در این حوزه را دارد.

   به گزارش شاتا از مهر ؛ «جعفر سرقینی»  با اشاره به اینکه ما طرح هایی برای رونق صنایع معدنی داریم، گفت: طرح ما این است که پول هایی که از محل عوارض بر مواد خام معدنی دریافت می شود به صنایع معدنی مربوطه اختصاص می‌یابد تا برای افزایش صادرات مواد با ارزش افزوده بالاتر هزینه شود.
   وی با بیان اینکه براساس این طرح به عنوان مثال اگر عوارضی برای صادرات سنگ خام در نظرگرفته می شود، عواید حاصل از آن به سنگ برها اختصاص می یابد، افزود: این طرح کمک می‌کند که صادرکنندگان مواد با ارزش افزوده بالاتر تشویق شوند.
   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اعلام اینکه دولت به دنبال کسب درآمد از محل عوارض بر صادرات نیست، اظهار داشت: در سال ۲۰۱۲ کشور آرژانتین، ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار، چین در همان سال ۳ میلیارد دلار، هند ۶ میلیارد دلار، اندونزی ۵ میلیارد دلار، قزاقستان ۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار، روسیه ۹ میلیارد دلار صادرات و آفریقای جنوبی ۱۳ میلیارد دلار عوارض از محل صادرات مواد معدنی کسب درآمد کردند. در حالیکه در ایران هنوز یک ریال به خزانه از بابت عوارض مواد معدنی واریز نشده است.
   سرقینی با اشاره به اینکه ما ۱۶۰ میلیون مترمربع ظرفیت برش سنگ داریم که در حال حاضر با ۸۰ میلیون ظرفیت کار می کنند، گفت: البته می دانیم که همه اینها صادراتی نیست اما اگر ۳۰ درصد هم صادراتی باشد، ۴۸ میلیون مترمربع ظرفیت صادراتی می شود که عدد بزرگی است.
   وی با تاکید بر اینکه معتقدم صنعت سنگ ما توان دارد که با صنایع کشورهای دیگر رقابت کند، افزود: ما در عین حال که به منافع ملی فکر می کنیم این برنامه را داریم که صنایع و تولیدکنندگان مواد معدنی آسیب نبینند.
   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص معادن طلا در کشور، اظهار داشت: در سال های اخیر تولید در معادن طلا رشد خوبی داشته است بطوریکه مجموع تولید طلا از معادن کشور به حدود ۵ تن رسیده است.
   سرقینی با بیان اینکه سه معدن بزرگ و ۸ معدن کوچک طلا در کشور داریم، افزود: ذخایر شناخته شده ما فعلا همین ۵ تن طلا است اما معتقدم که ایران توان تولید سالیانه حداقل ۱۰ تن طلا را دارد. البته مصرف داخلی ما خیلی بیشتر است و واردکننده طلا هستیم.
   وی ادامه داد: به تازگی صادرات طلا شروع شده است که این کار برای تشویق سرمایه گذاران خارجی در معادن طلا انجام گرفته است. ضمن آنکه با آزادسازی صادرات طلای معادن، طلای داخل بازار صادر نمی شود.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
Page created in 3.0797078609467 seconds.
memoryUsage : 32990Kb