• شکل گیری 9 کنسرسیوم صادراتی در آذربایجان شرقی

   شکل گیری 9 کنسرسیوم صادراتی در آذربایجان شرقی

   مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی گفت: 9 کنسرسیوم صادراتی در استان ثبت و یا در حال شکل گیری است.

   به گزارش شاتا ؛ « سیدمرتضی نیرومند» در نشست تخصصی توسعه صادرات و واحدهای صنعتی استان افزود: از این تعداد 3 کنسرسیوم ثبت شده و 6 کنسرسیوم نیز در مرحله شکل گیری است.
   وی اظهار کرد: این کنسرسیوم ها شامل کنسرسیوم صادراتی کشمش بناب، حوله، سنگ، لوازم خانگی و کنسرسیوم مبلمان تبریز است.
   نیرومند از وجود 37 خوشه صنعتی شناسایی شده مصوب در استان خبر داد و یادآوری کرد: از این تعداد 10 خوشه در مرحله اجراست که مراحل اجرای 6 خوشه از جمله چرم، کفش و قطعات خودرو تمام و به شبکه های فراگیر تحویل شد و 4 خوشه در مرحله اجرا بوده و خوشه نخودپزان آذرشهر نیز در مرحله امکان سنجی است.
   نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت: کنسرسیوم های صادراتی باید با معرفی برند اقدام به تبلیغات آن کرده و زمینه شناساندن برندها را در بازرهای بین المللی فراهم کنند.
   شهاب الدین بیمقدار، با اشاره به وجود 13 میلیارد و 500 میلیون دلار ذخیره ارزی در صندوق توسعه ملی افزود: فعالان اقتصادی می توانند علاوه بر این اعتبار ارزی، از اعتبار ریالی این صندوق نیز استفاده کنند.
   وی یادآوری کرد: در دیدار با سفیر روسیه وی از آمادگی این کشور برای استفاده از محصولات و کالاهای تولیدی ایرانی به ویژه آذربایجان شرقی خبر داد.
   در این جلسه فعالان اقتصادی و مدیران واحدهای صنعتی استان  اذر بایجان شرقی با بیان مشکلات خود خواستار رسیدگی و رفع آن ها شدند.

    

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: