• رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان:

   فعالیت 16 شعبه بازاریابی شبکه ای در کردستان

   فعالیت 16 شعبه بازاریابی شبکه ای در کردستان

   در کل کشور در حدود 21 شرکت بازاریابی شبکه ایی مجوز فعالیت گرفته اند که 16 شعبه شرکت های تاسیس شده در استان کردستان فعالیت می کنند.


   به گزارش شاتا ، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان در اولین جلسه کمیته نظارت بر شرکت های بازاریابی شبکه ای با حضور اعضای جلسه در محل این سازمان برگزار گردید، گفت: 21 شرکت بازاریابی  در کل کشور بالغ بر 600 شعبه تاسیس کرده اند که 16 شعبه از این شرکت های تاسیس شده در استان کردستان فعالیت می کنند.
   وی عنوان نمود: شناخت دقیق از نحوه فعالیت، مزایا و معایب شرکت های بازاریابی شبکه ایی و مخاطرات احتمالی ایجاد شده توسط این شرکت ها، باید در سرلوحه کار کمیته نظارت بر فعالیت شرکت های بازاریابی شبکه ایی قرار بگیرد.
   محمد دره وزمی تصریح کرد: در گاهی موارد اذهان به سوی شبکه های هرمی متبادر می شود که نه کالایی تولید می شد و نه تجارتی صورت می گرفت.
   وی افزود: ولی بیش از یک سال است که وزارت صنعت، معدن و تجارت، نیروی انتظامی، قوه قضائیه و نهادهای امنیتی با تشکیل یک سازمان در خصوص تاسیس اینگونه شرکت ها در کشور که آسودگی خیال را ایجاد کرده تا فعالیت این شرکت ها هم بسوی شبکه های هرمی سوق داده نشوند.
   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان عنوان نمود: این شرکت های شکل گرفته که بصورت درختی اعضا را جذب نموده و در سطح کشور در جهت عرضه و فروش کالاهای تولید داخل فعالیت می کنند و با شبکه های هرمی غیر قانونی تفاوت های بسیاری را دارند که حذف واسطه ها و ارتباط مشتری با کمترین واسطه را با تولید کننده و تامین کننده کالاها برقرار می کند.
   دره وزمی خاطر نشان ساخت: در کل کشور در حدود 21 شرکت بازاریابی شبکه ایی مجوز فعالیت گرفته اند  و 16 شرکت هم در حال تاسیس هستند.
   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان تصریح کرد: در استان تعداد افرادی که تا کنون در این شرکت ها ثبت نام کرده اند 25 هزار و 427 نفر بوده است. از این تعداد افراد ثبت نامی 2 هزار و 346 مورد آن فعال هستند و مابقی فعلا در حال ثبت نام و کارهای اولیه هستند.
   دره وزمی گفت: اگر از لحاظ آماری محاسبه نمائیم .در کل کشور، استان کردستان در رتبه 23 کشوری قرار دارد.
   وی خاطر نشان ساخت: نظارت و بازرسی شرکت های بازاریابی برعهده واحد بازرسی و نظارت اصناف است. ولی اگر شکایتی مطرح شود، کمیته نظارت بر شرکت های بازاریابی شبکه ای ورود خواهد کرد.
   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان تصریح کرد: مرکز اصناف و بازرگانان وزارت صنعت، معدن و تجارت مجوزهای مربوط به شرکت های بازاریابی شبکه ای را صادر می کند.
   دره وزمی تفاوت شرکت های بازاریابی شبکه ای و دسیسه های هرمی را به شرح ذیل عنوان نمود:
   - فعالیت های بازاریابی شبکه ای دارای پروانه کسب بر اساس ماده (7)آیین نامه اجرایی تبصره ماده (87)ق.ن.ص  هستند اما دسیسه های هرمی بدون مجوز هستند
   - بازاریابی شبکه ای تحت نظارت کمیته موضوع ماده (15)آیین نامه است .اما د سیسه های هرمی بدون نظارت
   - بازاریابی شبکه ای شامل پرداخت مالیات بند (5)ماده (7)آیین نامه هستند اما دسیسه های هرمی عدم پرداخت مالیات
   - بازاریابی شبکه ای پرداخت کمیسیون از طریق سیستم بانکی بند (ی)ماده (9)آیین نامه  است اما دسیسه های هرمی پرداخت کمیسیون خارج از سیستم بانکی کشور
   - بازاریابی شبکه ای مشخص بودن منابع تامین کالا ها بند (6)ماده (7)آیین نامه اما دسیسه های هرمی نامعلوم بودن منبع تامین کالا
   - بازاریابی شبکه ای شامل گردش مالی در سیستم بانکی کشور (ایجاد اشتغال ، رونق تولید داخلی) بند (ی)ماده(9)آیین نامه است اما دسیسه های هرمی خروج ارز (لطمات به اقتصاد کشور)
   - بازاریابی شبکه ای طرح سود دهی قانونی بند(2)ماده(7)آیین نامه اما دسیسه های هرمی طرح سود دهی غیر قانونی
   - بازاریابی شبکه ای تعین مرز سطوح پرداخت کمیسیون و پاداش بند(ه)ماده (8)آیین نامه اما دسیسه های هرمی نامحدود بودن پرداخت کمیسیون
   - بازاریابی شبکه ای عدم اجبار خرید و سرمایه گذاری برای ورود بند های (ج)و (د) ماده (9)آیین نامه  اما دسیسه های هرمی حق عضویت اجباری
   - بازاریابی شبکه ای فروش کالاهای پر مصرف بند(ب)ماده (9)آیین نامه اما دسیسه های هرمی عدم وجود کالا یا صوری بودن وجود آن
   - بازاریابی شبکه ای قیمت برابر ضوابط بند(ب)ماده(9)آیین نامه  اما دسیسه های هرمی گرانتر بودن کالا
   - بازاریابی شبکه ای پرداخت کمیسیون بر اساس فروش محصولات نه عضو گیری بند(ز)ماده(9)آیین نامه  اما دسیسه های هرمی پرداخت کمیسیون صرف داشتن جایگاه
    

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
Page created in 2.0989689826965 seconds.
memoryUsage : 32504Kb