• قطب تولید کابل های برق آلومینیومی در شهرکرد است

   قطب تولید کابل های برق آلومینیومی در شهرکرد است

   با حمایت ستاد اقتصاد مقاومتی چهارمحال و بختیاری، واحدهای تولید کابل های برق آلومینیومی این استان در مسیر رونق اقتصادی قرار گرفت.

   به گزارش شاتا به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان چهارمحال و بختیاری ، مدیر تولید کارخانه زاگرس فرخشهر با بیان اینکه این واحد صنعتی با ظرفیت اسمی تولید سالیانه 15هزارتن، دومین تولید کننده کابل های هوایی در کشور است گفت:ستاد اقتصاد مقاومتی با پرداخت 30 میلیارد ریال تسهیلات سرمایه درگردش به این کارخانه موافقت و شبکه بانکی هم در مدت کوتاهی این مبلغ را پرداخت کرد.
   ابوالفضل عرب شاهی افزود: تسهیلات بانکی دریافت شده، در بخش خرید مواد اولیه یا شمش های آلومینیومی از کارخانه های داخلی و سایر هزینه های جانبی هزینه شده، به طوری که افزایش 30 درصدی تولید کابل های برق آلومینیومی را دراین کارخانه درپی داشته است.
   عالی پور مدیر خط تولید دیگر واحد تولید کابل های برق آلومینیومی در شهرک صنعتی شهرکرد هم گفت: در شرایط کنونی از هشت خط تولید این واحد، فقط دو خط تولید کابل های برق فعال است و این کارخانه در حالی که ظرفیت تولید روزانه 60 تن کابل برق را دارد، در حال حاضر روزانه 15 تن محصول تولید می کند.
   وی افزود: پرونده درخواست 10 میلیارد ریال تسهیلات سرمایه در گردش این کارخانه در ستاد اقتصاد مقاومتی در دست بررسی است.
   معاون صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری هم گفت: سه واحد تولید کابل های برق آلومینیومی در چهارمحال و بختیاری تاسیس شده است که یک واحد به علت بدهی تعطیل شده است و دو واحد دیگر با کمتر از ظرفیت های اسمی فعالیت می کنند.
   خانم قاسمی مشکلات اساسی واحدهای تولید کننده کابل های هوایی برق آلومینیومی این استان را کمبود نقدینگی و طولانی شدن دریافت طلب این کارخانه ها از شرکت های توزیع برق استان ها برشمرد.
   وی افزود: شرکت های توزیع برق با تأخیر شش تا هشت ماهه پرداخت بدهی های خود، تولید کنندگان کابل های هوایی برق را به دردسر انداخته اند.
   معاون صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گفت: در صورتی که 280 میلیارد ریال تسهیلات سرمایه در گردش به سه واحد تولید کابل های برق آلومینیومی اعطا شود، این واحدها می توانند سالانه 50 هزار تن کابل برق تولید کنند.
    

    

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
Page created in 1.667484998703 seconds.
memoryUsage : 32622Kb