• مشکل نقدینگی واحدها از طریق فاینانس خارجی حل می شود

   مهندس نعمت زاده در اراک:

   مشکل نقدینگی واحدها از طریق فاینانس خارجی حل می شود

   مشکل نقدینگی واحدها از طریق فاینانس خارجی حل می شود

   وزیر صنعت ، معدن و تجارت گفت:با رفع موانع سیاسی بین المللی ، مشکل نقدینگی واحدها از طریق فاینانس خارجی حل می شود.


   به گزارش شاتا ، محمدرضا نعمت زاده که امروز برای شرکت در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی و بازدید از چند واحد صنعتی به استان مرکزی سفر کرده است در حاشیه نشست اقتصاد مقاومتی گفت:  با ید راه سرمایه گذاری برای بخش خصوصی هموار شود و فضا به گونه ای باشد که مردم به راحتی اعتماد کرده و سرمایه گذاری کنند.
   وی  از استاندار استان مرکزی خواست بر نحوه هزینه کرد تسهیلات اعطایی به واحد های صنعتی و تولیدی نظارت داشته باشد و افزود: : وظیفه دولت  حمایت از بخش خصوصی است و باید کمک کنیم تا با اتحاد، همدلی و صداقت مملکت مسیر توسعه را بپیماید.
   مهندس نعمت زاده در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر لزوم توجه و تمرکز بر صنایع بزرگ استان مرکزی گفت: مدیران 8 واحد بزرگ این استان و کارگروه رفع موانع تولید امروز حضور داشتند و مشکلات مطرح شده از سوی آنان را که بیشتر در زمینه بانکی ، مالیاتی ، و مطالبات از مشتریان بود،  بررسی شد و در نهایت به این جمع بندی رسیدیم که کارها رو به بهبود است .
   وی در خصوص مشکلات مطرح شده از ناحیه واحدهای استان مرکزی گفت : نداشتن سفارش و محدویت مالی  عمده معضل این واحدها است  که باید از طریق فاینانس خارجی و فضای بین المللی و نیز از منابع صندوق توسعه ملی بفکر حل کردن آن باشیم .
   وزیر صنعت ، معدن و تجارت افزود : اگر تامین اعتبار برای خرید های عمده واگن و پروژه های نفت و گاز بگیریم این واحدها تا 100 درصد به رونق اقتصادی دست می یابند و می توانند کارشان را توسعه دهند که از طریق تسهیلات داخلی و خارجی باید انجام شود.
   وی با اشاره به  ضرورت استفاده از تکنولوژی و دانش فنی روز دنیا افزود : با توجه به گشایش اعتباری که در بانک های خارجی می بینیم برای طرح های بزرگ باید از خارج فاینانس بیاوریم .
   مهندس نعمت زاده گفت :بر اساس گزارش استاندار استان مرکزی میزان بیکاری استان کاهش یافته و فقط در برخی  شهرستانها درصد بیکاری بالاست که با راه اندازی واحدهای بزرگ تا 5 هزار نفر پیش بینی اشتغال زایی می شود.
    

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
Page created in 2.4381918907166 seconds.
memoryUsage : 32972Kb