• افزایش 11 درصدی صادرات خراسان جنوبی

   افزایش 11 درصدی صادرات خراسان جنوبی

   افزایش 11 درصدی صادرات خراسان جنوبی

   سرپرست معاونت امور بازرگانی وتوسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت :صادرات استان در هفت ماه نخست امسال از لحاظ ارزشی 11 درصد و از لحاظ وزنی 30 درصدنسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است.

    به گزارش شاتا، الیاس جویبان با بیان اینکه خروجی کل استان (صادرات + ماده 116 امور گمرکی) در هفت ماهه نیز رشد 41 درصدی ارزشی و 121 درصدی وزنی داشته است افزود در این مدت تعداد 738 کامیون ترانزیت خارجی از مرز ماهیرود عبور کرده که این تعداد نسبت به مدت مشابه سال گذشته 922 درصد رشد وزنی داشته است.
   وی خاطر نشان کرد: سهم گمرکات رسمی استان (بیرجند و ماهیرود) از کل خروجی استان 29 درصد و سهم بازارچه های استان (بازارچه ماهیرود) 71 درصد بوده است.
   جویبان عمده اقلام صادراتی در این مدت را شامل: سیمان،هیدرو کربن سبک، کاشی و سرامیک، هیدروکربن سنگین، خوراک کامل طیور، گازوئیل، کود اوره، میلگرد، رب گوجه فرنگی و جوجه یخ زده ذکر کرد و افزود: عمده این اقلام  به کشورهای افغانستان، عراق، پاکستان و ترکمنستان صادر شده است.
   وی افزود:ارزش هرتن کالای صادراتی در این مدت بطور متوسط 205 دلار بوده است.
   سرپرست معاونت امور بازرگانی وتوسعه تجارت سازمان صنعت،معدن وتجارت خراسان جنوبی در ادامه گفت: واردات استان نیزدر این مدت از لحاظ ارزشی رشدی معادل 865 درصد را تجربه کرده است
   جویبان عمده اقلام وارداتی را برنج ،ماشین های خردکن و شکر ذکر کرد وخاطر نشان کرد این اقلام از کشورهای پاکستان،چین و برزیل وارد شده است.
    وی افزود: ارزش هرتن کالای وارداتی در این مدت نیز هزار و328 دلار بوده است
    

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: