• دو طرف بر توسعه مبادلات تجاری تاکید کردند

   در دیدار مهندس نعمت زاده با وزیر صنایع بنگلادش :

   دو طرف بر توسعه مبادلات تجاری تاکید کردند

   دو طرف بر توسعه مبادلات تجاری تاکید کردند

   وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان و وزیر صنایع بنگلادش با هدف توسعه مناسبات تجاری و اقتصادی با یکدیگر دیدار کردند.

   به گزارش "شاتا" ، در این دیدار دو طرف بر لزوم ایجاد زیر ساخت مناسب برای توسعه روابط اقتصادیو تجاری تاکید کردند.

   مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه این دیدار گفت: حجم مبادلات تجاری ایران و بنگلادش 100 میلیون دلار است که از این میزان 60 درصد مربوط به صادرات کشورمان به بنگلادش تعلق دارد.

   محمد رضا مودودی با بیان اینکه در بخش های محصولات شیمیایی ، LPG ،  اوره ، صنعت پتروشیمی ،  صنایع غذایی و کپسول گاز و همچنین سیمان و کلینکر و قیر خواهان گسترش روابط تجاری هستیم افزود: بهبود روابط تجاری دو کشور ایران و بنگلادش نیاز به ایجاد زیر ساختهایی از قبیل  روابط بانکی دارد،  تا بتوانیم روابط بانکی  را از لحاظ کارگزاری بانکی انجام دهیم و نیز بحث های لجستیک تا بتوانیم خطوط منظم را فعال کنیم.
   وی  با اشاره به اینکه  طرف بنگلادشی تمایل داردبا سرمایه گذاری مشترک درچابهار در زمینه تولید اوره همکاری کند  تصریح کرد: هم اکنون ما به این کشور محصولات شیمیایی قیر و سیمان صادر می کنیم و در مقابل کنف و  منسوجات را وارد می کنیم.
   مودودی  با بیان اینکه فراهم شدن زیر ساخت ها و گشایش LC ظرفیت همکاریهای دو جانبه افزایش خواهد داد گفت: بنگلادش ظرفیت 10 میلیون تن واردات کلینکر از ایران را دارد و برای حوزه قیر و اوره و محصولات پلیمیری و کپسولهای گاز و LPG  نیز اعلام نیاز کرده اند  و ما نیز باید از ظرفیت صادراتی به این کشور استفاده کنیم.
    

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
Page created in 2.8954970836639 seconds.
memoryUsage : 32969Kb