• معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان:

   اکثر واحدهای صنعتی با انباشت کالا مواجه هستند

   اکثر واحدهای صنعتی با انباشت کالا مواجه هستند

   معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان با ادعای اینکه اجرای هدفمندی یارانه‌ها کمر صنعت را شکست، گفت: اکثر واحدهای صنعتی با انباشت کالا مواجه هستند.

   به گزارش شاتا؛ «عباس احمدی » در نشست کارشناسی سازمان برنامه و بودجه با تولیدکنندگان و اتحادیه‌های صنفی با تاکید بر اینکه باید اطلاعاتی وجود داشته باشد تا بتوان براساس آن واحدهای صنعتی را رصد کرد، اظهار کرد: با این اقدام برنامه‌ریزی در سطح استان و کشور مدون خواهد شد.
   وی با بیان اینکه واحدهای صنعتی مستمر رصد می‌شوند، گفت: واحدهای صنعتی دارای پروانه بهره‌برداری به صورت مستقیم مورد بررسی و بازدید قرار می‌گیرند.
   احمدی با بیان اینکه 272 واحد صنعتی در استان همدان تعدیل نیرو داشته‌اند، اظهار کرد: تعداد واحدها از 699 واحد به 427 واحد کاهش پیدا کرده است.
   وی با اشاره به اینکه از واحدهای دارای 10 نفر به بالا کارمند، 145 واحد تعطیل بوده است، افزود: اکنون از 427 واحد فقط هفت واحد تعطیل است به این معنا که اینها واحدهای به‌روز شده‌اند.
   معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان با اشاره به اینکه موضوع مد نظر سازمان مدیریت مراجعه به واحدهای صنعتی بالای 10 نفر است، افزود: وضعیت واحدهای صنعتی بالای 100 نفر کارمند مثل سیمان و فولاد و واحدهای متوسط و کوچک مناسب نیست.
   وی با بیان اینکه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی چند پروژه در حوزه صنعت و معدن در نظر گرفته است، ادامه داد: یکی از این پروژه‌ها راه‎اندازی 7 هزار و 500 واحد تعطیل شده در کشور و دیگری راه‌اندازی واحدهای بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی است که تعدادی از این واحدها نیز در استان شناسایی شده است.
   اجرای هدفمندی یارانه‌ها کمر صنعت را شکست/قانون اجرا نشد
   احمدی با بیان اینکه همه واحدها به شرطی می‌توانند از تسهیلات استفاده کنند که بازار داشته باشند، ادامه داد: نقدینگی تنها مشکل واحدهای صنعتی نیست بلکه رکود حاکم بر کشور را نیز نباید نادیده گرفت.
   وی با تاکید بر اینکه اکثر واحدهای صنعتی با انباشت کالا مواجه هستند و این موضوع یکی از مشکلات اصلی واحدهاست، افزود: یکی دیگر از مشکلات واحدهای صنعتی هدفمند یارانه‎هاست.
   احمدی افزود: اجرای هدفمندی یارانه‌ها کمر صنعت را شکست چراکه بنا بود طبق ماده 8 قانون برنامه هدفمندی یارانه‌ها از محل افزایش حامل انرژی برای نوسازی و بازسازی ماشین‌آلات کارخانه‎ها منابعی در نظر گرفته شود که این موضوع انجام نشد.
   وی با اشاره به اینکه منابعی در نظر گرفته شده که اگر واحدهای صنعتی بدهی و حتی چک برگشتی داشته باشند می‎توانند موضوع را در ستاد رفع موانع تولید مطرح کنند، افزود: بین واحدهای تولیدی و دولت دیوار بی‌اعتمادی ایجاد شده است.

    

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: