• بررسی وضعیت واحدهای صنعتی ومعدنی در شهرستانهای استان فارس

   رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان فارس در نخستین گردهمایی سال 1395 با معاونین ، روسای ستادی و روسای ادارات شهرستانها بر جایگاه وسیع و ویژه حوزه کاری سازمان در راستای جهش اقتصادی رونق تولید ، توسعه امرصادرات و ایجاد اشتغال در کشور تاکید کرد.

   به گزارش شاتا؛ «علی همتی » در این جلسه به بیان توضیحاتی درخصوص موارد و مشکلات مطرح شده پرداخت و افزود: روسای ادارات صنعت ، معدن و تجارت شهرستانها استان با جمع بندی و ارسال مستندات و گزارشات مربوط به مشکلات زیر ساختی در بحث سرمایه گذاری در بخش های مختلف حوزه کاری خود و نیز ارایه آمار صحیح از واحدهای فعال ، نیمه فعال وراکد ، ما را در رفع مشکلات یاری کنند.
   وی در ادامه  به ارائه گزارش عملکردی از وضعیت، اقدامات و تلاش های صورت گرفته در بخش های مختلف صنعت، معدن و تجارت پرداخت و افزود: امروزه یکی از دغدغه های اصلی مردم و مسولین استانی وکشوری جهش چشم گیر در حوزه صنعت ، معدن و تجارت است که این مهم در اولویت کاری همکاران در سازمان قرارگرفته است واز هیچ تلاشی در شبانه روز دریغ نمی کنیم .
    مهندس همتی در این جلسه به بیان توضیحاتی درخصوص موارد و مشکلات مطرح شده پرداخت و اظهار داشت روسای ادارات صنعت ، معدن و تجارت شهرستانها ی استان  با جمع بندی و ارسال مستندات و  گزارشات مربوط به مشکلات زیر ساختی در بحث سرمایه گذاری در بخش های مختلف  حوزه کاری خود ونیز ارایه آمار صحیح از واحدهای فعال ، نیمه فعال وراکد ، ما را در رفع مشکلات یاری نمایند.
   رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان فارس با تاکید بر اهمیت مطالعات و تحقیق و پژوهش و بررسی سمت‌وسوی حرکت صنعت در آینده، اظهار  داشت : توانمندی‌ها و پتانسیل  صنعتی و معدنی  هر شهرستان را تعریف و منتشر کردیم تا پاره‌ای مشکلات که به سبب انجام نشدن کار مطالعاتی دقیق در گذشته، امروز گریبان‌گیر واحدهای صنعتی شده، در آینده تکرار نشود تا هرمنطقه توسعه ورونق اقتصادی  بصورت موزون وهماهنگ انجام گردد.
   همتی با بیان اینکه خود را راهنمای سرمایه‌گذاران تلقی می‌کنیم وشمار زیادی از سرمایه‌گذاران را تشویق به سرمایه‌گذاری در استان کرده‌ای مگفت: استراتژی توسعه صنعتی ما واقعیت‌گویی به مردم و گفتن مسائل به آنها است و به این معناست که زیر بار اجرای هیچ طرح اشتباهی نمی‌رویم تا سرمایه گذاریها بنا به شرایط محیطی ، اقلیمی ، اجتماعی وفرهنگی و... در هرمنطقه عملیاتی شود .
   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس با تاکید بربرگزاری هرهفته 2 تا 3 جلسه کارگروه تسهیل ورفع موانع تولید درمرکز استان وشهرستانها گفت:از ابتدا تاکنون با  تشکیل 72 جلسه 626 مصوبه برای گره گشایی از مشکلات این واحدهای صنعتی همراه بوده است که مسائل 354  واحد صنعتی در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان رسیدگی شده است .
   وی در ادامه استان فارس را از استان های فعال و در رده های برتر  در بهره گیری از ظرفیت کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در گره گشایی از مشکلات بخش صنعت عنوان  کرد وگفت : مصوبا ت این کارگروه تاکنون در بخش های مختلفی مانند امور زیرساختی، امور بانکی و تسهیلات، امور مالیاتی و... برای یاری بخش صنعت و تولید به تصویب رسیده است .
   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت: ضرورت دارد حمایت از طرح‎های اولویت‎داری که صرفه‎جویی ارزی، افزایش صادرات و اشتغال‎زایی را به دنبال دارند مورد توجه بیشتری قرار گیرند تا جهش اقتصادی مورد نظر در استان و کشور فراهم شود.
   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت از تمامی مسئولان، دلسوزان و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی خواست تا در زمینه های مختلف توسعه، دست به دست هم دهند تا  استان فارس به جایگاه واقعی خود دست یابد.
   وی با اشاره به شعار سال  ابلاغی مقام معظم رهبری درخصوص فعالیتهای این سازمان افزود: فعال کردن واحدهای راکد، به ظرفیت رساند واحدهای نیمه فعال، حفظ واحدهای فعال و در نهایت ایجاد واحدهای جدید با جذب سرمایه گذاران خارج و داخل از هدفگذاری جدی سالجاری برای تحقق اقتصاد مقاومتی است که با تشریک مساعی فعالان اقتصادی وتشکلهای بخش خصوصی ودولت این امر  محقق می شود .
    

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: