• رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان:

   صادرات بیش از ۱۸ میلیون دلار کالا در دو ماهه ابتدایی امسال

   صادرات بیش از ۱۸ میلیون دلار کالا در دو ماهه ابتدایی امسال

   رئیس سازمان صنعت و معدن همدان از صادرات بیش از ۱۸ میلیون دلار کالا در دو ماهه ابتدایی امسال از همدان خبر داد و گفت: صادرات کالا از همدان ۱۴ درصد کاهش یافت.

   به گزارش شاتا؛ « حمیدرضا متین»  با بیان اینکه توسعه صادرات در اولویت استان همدان قرار دارد اظهار داشت: در دو ماهه ابتدایی امسال از گمرک همدان 18 میلیون و 600 هزار دلار کالا به وزن 180 هزار تن از همدان به سایر کشورها صادر شد.
   وی با بیان اینکه بسترهای صادرات کالاهای غیرنفتی پس از اجرای برجام فراهم شده است، گفت: صادرات کالا از همدان در دو ماهه ابتدایی امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزشی 14 درصد کاهش و از نظر وزنی 10 درصد افزایش داشته است.
   متین با اشاره به اینکه در استان همدان به دنبال این هستیم تا بازارهای صادراتی را افزایش داده و کالاهای تولید همدان را به کشورهای بیشتری صادر کنیم، تصریح کرد: با اجرای برجام وضعیت کشور در زمینه تجارت خارجی بهبود یافته است که امیدواریم بخش خصوصی و تجار از این فرصت بهترین استفاده را داشته باشند.
   وی با بیان اینکه تجار و بازرگانان استان همدان باید از روش‌های نوین برای بازاریابی استفاده کنند، گفت: همدان پتانسیل بسیاری در زمینه محصولات و تولیدات کشاورزی دارد که می‌توان در زمینه صادرات محصول خام و فراوری شده گام‌های خوبی برداشت.
   رئیس سازمان صنعت و معدن استان همدان اظهار داشت: خوشبختانه در ماه‌های گذشته با تلاش اتاق بازرگانی استان همدان هیئت‌های تجاری و اقتصادی همدان به کشور غنا برای بررسی بازار این کشور اعزام شده بودند.
   وی بیان کرد: در دو ماهه ابدایی امسال دو میلیون و 285 هزار دلار به وزن هزار و 177 تن از گمرک همدان وارد شده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزشی 9 درصد کاهش و از نظر وزنی 56 درصد افزایش داشته است.
   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان بیان کرد: از این میزان کالای وارداتی 295 هزار دلار معادل 13 درصد کالای مصرفی، یک میلیون و 836 هزار دلار معادل 80 درصد کالای واسطه‌ای و 153 هزار دلار معادل هفت درصد خطوط تولید بوده است.
   متین با اشاره به اینکه گمرک همدان در مقایسه با یکی دو سال اخیر وضعیت بهتری پیدا کرده است، افزود: تراز تجاری استان مثبت و بالغ بر 16 میلیون و 300 دلار بوده و حجم مبادلات تجاری استان در حال حاضر بالغ بر 20 میلیون و 900 هزار دلار است.
   وی با اعلام اینکه استان همدان زمانی مرکز پخش کالاهای وارداتی کشور بود، بیان کرد: باید تلاش و پیگیری لازم انجام شود تا همدان همچون گذشته به عنوان پایگاه توزیع کالاهای وارداتی کشور تبدیل شود چراکه این اقدام برای اقتصاد استان بسیار موثر خواهد بود.

    

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: