• استاندار خراسان جنوبی:

   راهکار اجرایی برای حل مشکلات تولیدکنندگان باید در دستور کار قرار گیرد

   راهکار اجرایی برای حل مشکلات تولیدکنندگان باید در دستور کار قرار گیرد

   استاندار خراسان جنوبی گفت :مسئولین و دست اندرکاران امر تلاش کنند تا ضمن احصاء مشکلات و موانعی که بر سر راه تولید و تولید کنندگان وجود دارد ،یافتن راهکارهای اجرایی مشخص برای حل مشکلات آنها به عنوان یک دستور کارمهم مورد توجه قرار گیرد .

   به گزارش شاتا؛ «وجه اله خدمتگزار» در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی افزود:مسئولین ذیربط با بررسی های دقیق و کارشناسانه آن دسته از اختیارات و مجوزهایی که نیاز است از سوی مرکز به استان به منظور حل مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی تفویض شود را احصاء و به این جلسه پیشنهاد کنند تا اقدامات و پیگیری های جدی به انجام برسد.
   وی با بیان اینکه مقرر است در جلسه ای با حضور استانداران و مدیران بانک ها و موسسات مالی و اعتباری مشکلات این بخش در مرکز مورد بررسی قرار گیرد گفت :مسئولین ذی ربط در استان در جلسه ای تخصصی با حضور مدیران بانک ها و موسسات مالی و اعتباری مجاز ،مشکلات و موانع موجود در این بخش را احصاء کرده و برای رفع آنها در مرکز به این شورا پیشنهاد شود .
   وی ضمن تاکید بر همکاری بیشتر بانک ها با تولید کنندگان گفت :اخیراً بخشنامه های مناسبی از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به منظور کمک به واحدهای تولید به بانک های استان ابلاغ شده که لازم است این بخشنامه ها هرچه سریع تر دریافت و اقدامات لازم به منظور رفع برخی مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی استان به انجام برسد.
   مقام عالی دولت در استان ،خاطر نشان ساخت :قانون بودجه سال ۱۳۹۵ از سوی رئیس جمهوری ابلاغ شده از اینرو مسئولین دستگاه های اجرایی باید ضمن دریافت و مطالعه دقیق قانون بودجه سال جاری از ظرفیت های مناسبی که در این زمینه پیش بینی شده است نهایت استفاده را برای رفع مشکلات تولید کنندگان و ایجاد رونق اقتصادی ببرند.
   خدمتگزار یادآور شد :مدیران دستگاه های اجرایی تلاش کنند تا سهم استان خراسان جنوبی را از اعتبارات ملی که در بودجه سال جاری پیش بینی شده است را جذب کنند.
   وی رفع مشکلات تولید کنندگان را به صورت کارشناسی شده مورد تاکید قرار داد و افزود :مسئولین ذی ربط در جلسه ای که با حضور تولید کنندگان برگزرا می شود مشکلات آنها رابه صورت دقیق ،موردی و کارشناسی بررسی کنند و آن دسته از مشکلاتی که مقرر است در مرکز پیگیری سود را به جلسه بعدی شورا پیشنهاد نمایند .
   وی ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی را ازدیگر اولویت های مهم دولت تدبیر و امید دانست و گفت :دولت در این زمینه مصمم است تا از تمامی ظرفیت های کاری و ادری با نگاه مثبت استفاده کنند که این امر به عنوان یک دستور کار مهم باید سرلوحه کار مسئولین در بخش های مختلف قرار گیرد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: