• ارتقای همکاریهای دو جانبه ایران با شبکه متخصصین جوان علوم زمین دنیا

   مدیرکل دفتر حمایت از مالکیت صنعتی خبرداد:

   ارتقای همکاریهای دو جانبه ایران با شبکه متخصصین جوان علوم زمین دنیا

   ارتقای همکاریهای دو جانبه ایران با شبکه متخصصین جوان علوم زمین دنیا

   مدیرکل دفتر حمایت از مالکیت صنعتی وزارت صنعت،‌معدن و تجارت در دیدار با رئیس شبکه متخصصین جوان علوم زمین دنیا با نام شبکه بین المللی( yes )،راههای ارتقای همکاریهای دوجانبه ایران با این شبکه بین المللی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

   به گزارش شاتا؛ ‌« سید مهدی میر صالحی » در دیدار با « منگ وانگ» با ارائه پیشنهاداتی تصریح کرد: تشکیل یک واحد تحقیق و توسعه در ایران با مشارکت مجموعه ای از متخصصین جوان دنیا بمنظور استفاده از دانش تولید شده در شبکه yes و رسیدن به راه کارهای عملیاتی و اجرایی می تواند یکی از محورها برای توسعه همکاریها منظور شود.
   وی همچنین تاکید کرد:‌ تشکیل یک شرکت چند ملیتی بزرگ با مرکزیت ایران جهت شرکت در مناقصات پروژه های بزرگ اکتشافی و زمین شناسی جهان و اجرای پروژه ها با استفاده از آخرین دستاوردها علمی تولید شده در شبکه و بکارگیری فناوری و راه کارهای عملیاتی حاصل از  واحد تحقیق و توسعه نیز از دیگر راههای توسعه تعاملات می تواند به شمار آید.
   همچنین در این دیدار « منگ وانگ»، رئیس شبکه بین المللی، yes  در خصوص  این شبکه و چگونگی شکل گیری و اهداف  و اقدامات آن  توضیحاتی ارائه کرد.
   براساس این گزارش؛‌ با توجه به اینکه این ملاقات  به منظور تبادل نظر در خصوص ارتقای همکاریهای دو جانبه و تمهیدات برگزاری وظرفیت های حمایتی ایران به عنوان میزبان کنفرانس جهانی yes در تهران 2017  برگزار شده بود ،‌ رییس شبکه yes در خواست های خود را جهت حمایتهای دولت ایران در زمینه های مختلف برای کمک به این رویداد بین المللی ارایه کرد که اختصاص فضای مناسب جهت برگزاری کنفرانس و نیزحضور مقامات بلند پایه دولت جمهوری اسلامی ایران در مراسم افتتاحیه و اختتامیه از موارد اصلی در خواست بود و مقرر شد موضوع از طریق رییس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی در جلسه شورای معاونین وزارت متبوع مطرح و همکاری همه جانبه بخشهای مختلف وزارتخانه درآن جلسه  در خواست گردد.
   گفتنی است:‌  شبکه YES، یک انجمن علمی بین‌المللی است از زمین‌شناسان جوان که زیر 35 سال سن داشته و در دانشگاه‌ها ، سازمان‌ها و شرکت‌های زمین شناسی سراسر دنیا فعّالیت دارند. این شبکه به عنوان یکی از پیامدهای سال جهانی سیاره زمین در 2007 شکل گرفت. در سال 2009 با همکاری IYPE و تحت سرپرستی یونسکو، شبکه YES اولین کنگره بین‌المللی خود را در دانشگاه علوم زمین چین در پکن سازماندهی نمود. این کنگره بر موضوعات چالش‌های اقلیمی، زیست محیطی و زمین شناسی جوامع امروز و نیز مخاطرات مسیر شغلی و آکادمیک زمین‌شناسان جوان تمرکز داشت.
     هدف شبکه YES برقراری ارتباط میان زمین‌شناسان جوان از طریق تحقیقات علمی و شبکه‌ی ارتباطی میان‌ رشته‌ای است. تهیه‌ منابع مورد نیاز برای توسعه‌ حرفه‌ای به منظور آماده‌سازی زمین‌شناسان تازه کار برای مشاغل زمین‌شناسی و نیز کمک به آماده کردن آنان برای خدمتگذاری در قالب رهبران و مشاوران کلیدی در فصول مشترک مابین پایداری زیست محیطی، اکتشافات زمین شناسی و کیفیت زندگی بشری است.
    

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: