• رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان :

   هفت واحد بزرگ صنعتی ملایر در دستور بررسی ویژه قرار گرفت

   هفت واحد بزرگ صنعتی ملایر در دستور بررسی ویژه قرار گرفت

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان در کارگروه امور اقتصادی و تولیدی شهرستان ملایر افزود: از 237 واحد تولیدی و صنعتی دارای پروانه در این شهرستان، 71 واحد در شهرک های صنعتی واقع شده و 166 واحد خارج از این شهرک ها است که 37 واحد آن تعطیل است.

   به گزارش شاتا؛ « حمیدرضا متین »اظهار کرد: برخی از این واحدها به دلیل فصلی و سفارشی بودن غیر فعال هستند که استاندار همدان با پیگیری نمایندگان منتخب این شهرستان، پیگیر احیای دوباره این واحدها هستند و تا آخر هفته برنامه بررسی آنها را در دستور کار داریم.
   وی ادامه داد: 204 واحد تولیدی و صنعتی ملایر دارای مشکل کمبود نقدینگی، 192 مشکل رکود، 48 واحد مشکل مالیات، 42 واحد مشکل آب، 29 واحد مشکل مواد اولیه و 18 واحد دارای مشکل تکنولوژی هستند.
   وی با بیان اینکه ملایر دومین شهر صنعتی استان همدان است، گفت: شرکت های بزرگ صنعتی چون شرکت فولاد جعفری، کیان وینسا، بافتینه، لوح زرین، کیان کرد، فروسیلیس آذرخش و غرب پارس از واحدهای شاخص استان همدان هستند که سهم بسزایی در اشتغالزایی دارند و در دستور رسیدگی ویژه قرار گرفته اند.
   متین بیان کرد: واحدهایی که به دلیل مشکل نقدینگی و بروز مشکلات با دستگاه های اجرایی دچار رکود و تعطیلی شده اند، احصا شده و در دو هفته آینده کلیه این واحدها صورت جلسه می شوند.
   وی ادامه داد: طبق دستورالعمل بانک مرکزی مبنی بر تعیین تکلیف بدهی معوقه، واحدهایی که امکان استفاده از تسهیلات را دارند، تعیین تکلیف شده و برای دریافت نقدینگی و گردش به کار به بانک معرفی خواهند شد.
   متین بیان کرد: چنانچه واحد تولیدی و صنعتی مانند شرکت فولاد آلیاژی ملایر مشکل خاصی داشته باشند، به ستاد تسهیلات ملی ارجاع داده می شوند.
   وی درباره مشکلات واحدهای سیلیس کوبان ازندریان خواستار دانه بندی توسط این واحدها شد و اظهار داشت: در خریداری قانونی سیلیس مشکلی وجود ندارد، در حالیکه این واحدها سنگ غیرمجاز خریداری می کنند که امسال برای آنها برنامه داریم.
    

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: