• توسعه صادرات محور اول همکاریهای ایران با یونیدو

   معاون آموزش ، پژوهش و فناوری وزارت صنعت ، معدن و تجارت خبر داد :

   توسعه صادرات محور اول همکاریهای ایران با یونیدو

   توسعه صادرات محور اول همکاریهای ایران با یونیدو

   معاون آموزش ، پژوهش و فناوری وزارت صنعت ، معدن و تجارت گفت : توسعه صادرات محور اول توسعه در پروژه های همکاری با یونیدو تعریف شد.

   به گزارش "شاتا" علی اصغر توفیق در حاشیه نشست مشترک با رییس منطقه ای یونیدو و هیات همراه افزود : همکاری ما با یونیدو طی سالهای قبل بیشتر و وزارت صنعت ، معدن و تجارت مسوول هماهنگی با این سازمان  جهانی بوده است  ولی در مقطعی فعالیتها به خاطر شرایط سیاسی کم شد اما در این ایام پروژه هایی را د رزمینه چرم و زعفران و ذخیره سازی و مصرف بهینه انرژی اجرا می کنیم با همکاری هم.
   توفیق ادامه داد: این هیات می خواهند برنامه کشوری در سه محور ایجاد شغل ، توسعه صادرات و صرفه جویی در صرف انرژی و محیط زیست طراحی کنیم.
   وی اضافه کرد : در این بحث های توسعه صادرات نهایتا محور اول توسعه تعیین شد و قرار شد  پروژه بعدی بحث های مربوط به  صرفه جویی انرژی و مصرف باشد چون مصرف انرژی در کشور ما بالاست و ارزان هم هست و محیط را آلوده می کند و قیمت تمام شده را نیز  بالا می برد.
   توفیق با بیان اینکه  در مرحله بعد ایجاد شغل که به تبع این دو حاصل می شود تعریف شده است افزود: این هیات پیشنهاد کردند که به خاطر کمبود و محدیدیت منابع مالی حاصل از خروج کشورهای بزرگ از یونیدو ، پروژه های کشور مان تحت منطقه تایلند اجرا و تعریف شود که ما این را قبول نکردیم و پیشنهاد کردیم ایران با خود یونیدو در وین کار کند.
   خانم آمیتا میسرا ، مدیر منطقه ای یونیدو نیز گفت : ایران بیش از دهها سال است که  شریک خوبی برای یونیدو است و پروژه های ما بر  انرژی و بهینه سازی مصرف انرژی متمرکز است و دربخش های سیمان ، چرم و سیمان و فولاد و پتروشیمی و IT   نیز پروژه هایی را داریم.
   وی تصریح کرد : ایران کشوری است که در مقایسه با سایر کشورها از منابع طبیعی و منابع انسانی و توانمند برخوردار است و هدف از سفر اینبار این است که به چارچوب توافق کلی با دولت ایران برسیم تا صنایع و بخشهای صنعتی را ارزیابی کنند و مزایای رقابتی و نسبی رو به دست بیاورند و بر اساس آن برنامه ای برای توسعه و بروز رسانی صنایع و رقابتی کردن آن پیاده کنند.
   میسرا افزود: الان شرایط بسیار بهتر شده و آینده ایران در حوزه صنعت درخشان است و برنامه جامعی که با دولت می خواهند داشته باشند بخش های مثل وزارت صنعت و کار و نیز بخش های خصوصی در گیر هستند.
   وی اظهار امیدواری کرد با تمرکز بر  سه حوزه ظرفیت سازی برای توسعه تجارت و بهینه سازی مصرف انرژی و اشتغال زایی بتوانند پروژه های خوبی فراهم کنند و ظرفیت سازی تجاری برای ایران فراهم کنند.
   وی تاکید کرد :  باید از طرف دولت سیاستهای مشوق را داشته باشیم  البته الان هم این سیاستهای تشویقی خوب هستند و همکاری خوبی را در حال شکل دهی هستیم اما باید تعمیق ببخشیم و با کمک وزارت امور خارجه در شرایط سیاسی جدید می تواند این همکاریها عمق بیشتری بیابد.
    

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: