• برگزار ی جلسات کمیته های فنی حوزه HSEE در تهران

   سازمان صنعت، معدن وتجارت استان تهران اولین اعلام کرد،جلسه کمیته های فنی حوزه HSEE درسال 95با حضور مهندس مس فروش رئیس سازمان ، معاونین و اعضای اصلی کمیته برگزار شد.


    
   به گزارش شاتا ، دراین جلسه رئیس کمیته های فنی HSEE گفت: از اولویت های اصلی سازمان در سال جدید اجرایی شدن دستور العمل های ایمنی، بهداشت، محیط زیست و انرژی  در تمامی حوزه ها می باشد .
   وی همچنین افزود: دقت در اجرای این دستور العمل ها موجب تسهیل در انجام کار و کاهش آسیب های مادی و معنوی خواهد شد.
   درادامه مهندس مس فروش ضمن بیان ارتقاء سطح HSEE در سازمان اظهارداشت : ضروری است جلسات کمیته ها با نظم و دقت بیشتر برگزار و مصوبات آن پیگیری و اجرایی گردد.
   دراین جلسه رضا زاده رئیس اداره ایمنی، بهداشت، محیط زیست و انرژی  سازمان ضمن ابلاغ احکام اعضاء کمیته های اصلی گزارشی از دستور العمل ها و برنامه های سال 95 را ارائه نمود.
   شایان ذکر است اعضاء کمیته بر اساس دستورالعمل های ابلاغی از وزارت متبوع شامل معاونین سازمان، مدیر حراست، رئیس اداره ایمنی، انرژی، بهداشت و محیط زیست ، رئیس گروه نوسازی وتحول اداری و مدیر روابط عمومی می باشد.
   برگزاری اولین همایش تجارت کاربردی با روسیه در استان تهران
   معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران خبر داد:: مزیت های اقتصادی و کالایی استان تهران باید به بازار روسیه معرفی تا زمینه افزایش صادرات به این کشور فراهم شود.
    افشار فتح الهی افزود:مزیت های اقتصادی و کالایی استان تهران باید به بازار روسیه معرفی و تلاش کنیم صادارت به این بازار را تقویت کنیم.
   معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران در اولین جلسه مقدماتی برای برگزاری همایش تهران – روسیه با هدف تجارت کاربردی با تجار و بازرگانان این کشور در سال جاری در تهران، با بیان مطلب فوق گفت: سردی روابط و کاهش فعالیت های اقتصادی و صادراتی 2 کشور ترکیه و روسیه در حال حاضر فرصت مغتنمی برای ما ایجاد کرده که به عنوان جایگزین سریعا وارد این بازار بزرگ شویم.
   وی تصریح کرد: عمده نیازهای این بازار از جمله تامین کالاهای غذایی و مصالح ساختمانی روس ها با توجه به مزیت و توانمندیهای تولیدی استان تهران در این صنایع، به خوبی قابل تامین است.
   وی افزود: در این زمینه باید تشکلهای تخصصی و برندهای فعال خود را در صنایع فوق الذکر ترغیب و تشویق کنیم که روی بازار روسیه تمرکز بیشتری انجام دهند.
   فتح الهی یادآور شد: ساماندهی و ارائه پیشنهادات موثر به تشکلهای تخصصی و کمک و هدایت آنها نیز برای حضور در این بازار الزامی است.
   به گفته معاون امور صنایع، اگرچه اذعان داریم که خیلی از تولیدکنندگان ما تاجر نیستند و برای حضور در بازارهای صادراتی کم تجربه هستند اما باید کمک شود، این تولیدکنندگان را شناسایی، آموزش و با توان ساماندهی بالا روانه بازار بزرگ روسیه کنیم.
   قابل ذکر است برگزاری اولین همایش هیات تجاری کاربردی با روسیه در استان تهران قرار است در نیمه دوم خردادماه برگزار شود.
   عملکرد ستاد تسهیل استان تهران قابل تقدیر است
   اولین جلسه ستاد تسهیل استان تهران باحضور استاندار تهران ، رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان تهران درمحل استانداری برگزار شد.

   روابط عمومی سازمان صنعت، معدن وتجارت استان تهران اعلام کرد: سید حسین هاشمی در این جلسه از عملکرد مطلوب مناسب ستاد درسال 1394 تقدیر نموده وگفت: ستاد از نظر تعدادبرگزاری جلسات و تعداد مصوبات درکل کشور جایگاه خوبی داشته که قابل تقدیر می باشد.
    در اولین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان تهران مهندس افشار فتح الهی با بیان اینکه درسال گذشته 93جلسه کارگروه برگزارگردیده مشکلات 555 واحد تولیدی نیز بررسی و مورد پیگیری قرار گرفت.
   معاون امور صنایع سازمان درادامه خاطر نشان کرد: درکارگروه مذکورتعداد 720 مصوبه مورد تصویب قرار گرفته که از این مجموع تعداد 395مورد به مرحله اجرا و 325مورد در دست پیگیری و اجرا می باشد .
   وی با اشاره به اینکه اکثر مصوبات درخصوص رفع مشکلات مربوط به امور مالیاتی، تامین اجتماعی، برق، آب و گاز، شهرکهای صنعتی و جهاد کشاورزی بوده است گفت: دلایل اجرایی نشدن برخی از مصوبات ، عدم مراجعه و پیگیری متقاضیان ، عدم همکاری برخی از دستگاهها و شعبات بانکها در اجرای مصوبه، شرایط خاص اقتصادی کشوردر سال 94برای ایفای تعهدات بوده است.
   ایشان همچنین ضمن ارائه آمار کلی جلسات کارگروه تسهیل درکشور درسال گذشته ، نقاط قوت کارگروه استان تهران را حمایت استاندار تهران و دیگر مدیران دستگاههای اجرایی ، وجود مرجعی برای حل و فصل مشکلات واحدهای تولیدی،جلوگیری از تعطیلی تعدادی از واحدهای تولیدی استان، کمک به تعیین تکلیف بخشی ازمعوقات بانکی و مطالبات دولتی، راه اندازی مجدد تعدادی از واحدهای تولیدی استان برشمرد.
   فتح الهی با اشاره به نقاط ضعف کارگروه نیز تصریح کرد: محدودیت اختیارات بر اساس مصوبه هیات وزیران، عدم منابع دراختیار برای تزریق نقدینگی درمواقع ضروری، عدم توفیق در وصول مطالبات واحدهای تولیدی از شرکتها و نهادهای وابسته، مغایرت در تکلیف دستگاه های دولتی به وصول مطالبات و اهداف کارگروه در کمک به واحد تولیدی را از جمله مهمترین مشکلات پیش روی کارگروه دانست.

    

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: