• خانه فرش در استان بوشهر ایجاد می شود

   خانه فرش در استان بوشهر ایجاد می شود

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: باتوجه به ظرفیت های مناسبی که در تولید فرش دستباف در این استان وجود دارد امیدا است که با همکاری سایر دستگاه های اجرایی در سال سال آینده شاهد راه اندازی خانه فرش استان باشیم.


   به گزارش شاتا،  سید حسین حسینی محمدی در چهارمین جشنواره فرش و گبه دستباف استان بوشهر افزود: آنچه به فرش دستباف استان جایگاه خاصی داه است، حضور دانش آموختگان زیادی است که در این صنعت وجود دارد.
   وی با اشاره به افزایش صادرات فرش، گبه و گلیم طی سه ماه گذشته، گفت: هفت هزار و 511 بافنده فرش در این استان فعالیت دارند که این تعداد بافنده تحت پوشش شش اتحادیه صنفی و  15 شرکت تعاونی فرش دستبافت قرار گرفته و توسط آنها ساماندهی شده اند.
   حسینی محمدی در خصوص تسهیلات پرداختی و اقدامات صورت گرفته جهت حمایت از بافندگان فرش در استان بوشهر نیز گفت: از هفت هزار و 511 تولید کننده فرش استان بوشهر یک هزار و 633 نفر زیر پوشش بیمه قرار دارند.همچنین از آغاز سالجاری تاکنون 14 میلیارد و 540 میلیون ریال تسهیلات به 255 نفر از تولید کنندگان و بافندگان فرش در این استان پرداخت شده است.
   وی در پایان افزود: در سالجاری هفت دوره آموزشی "به بافی" برای بافندگان فرش دستباف استان برگزار شده است که  طی این دوره ها به 280 نفر از بافندگان آموزش های لازم داده شده و برای آنها گواهینامه آموزشی نیز صادر گردیده است همچنین برای سال 1394 نیز سیزده (13) دوره آموزشی به تفکیک هفت (7) دوره به بافی سه (3) دوره تخصصی و سه (3) دوره منجر به تولید برگزار خواهد شد.
   فعالان فرش و گبه دستباف استان بوشهر تجلیل شدند
   در چهارمین جشنواره فرش و گبه استان بوشهر که با حضور مسئولان کشوری و استانی برگزار گردید، از فعالان فرش دستباف این استان تجلیل شد.
   به گزارش شاتا،  از 22 فعال فرش دستباف استان بوشهر تجلیل شد. همچنین در این مراسم از خانم زهره گنجی به عنوان بافنده برتر ملی ؛ مورد تجلیل قرار گرفت.
   در پایان همایش به منظور فراهم شدن زمینه تبلیغات و بازاریابی فرش دستباف استان بوشهر از پورتال فرش استان به آدرس  WWW.BUCARPET.IR رو نمایی شد .
    

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: