• رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان :

   مواد معدنی ؛ زمینه توسعه صنایع فرآوری در بوشهر

   مواد معدنی ؛ زمینه توسعه صنایع فرآوری در بوشهر

   رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان بوشهرگفت: وجود برخی مواد معدنی استان نظیر سنگ گچ ، کربنات کلسیم و آهک هیدراته ؛ زمینه مناسبی جهت سرمایه‌گذاری در توسعه صنایع فرآوری ، فراهم کرده است .


   به گزارش شاتا؛ سید حسین حسینی محمدی درنشست با رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران، استانداربوشهر واعضای سازمان نظام مهندسی معدن استان بوشهر افزود: ظرفیت‌های خوبی برای سرمایه‌گذاری در بخش معدن استان بوشهر فراهم است که می تواند در نوع خود زمینه مناسبی برای سرمایه‌گذاری در توسعه صنایع فرآوری مواد معدنی به همراه داشته باشد.
   حسینی محمدی بیان کرد: در حال حاضر دو کارخانه سیمان در استان بوشهر مشغول به فعالیت می باشند که پیش بینی می شود کارخانه سیمان دیگردرشهرستان دشتی درسال آینده به عنوان سومین کارخانه سیمان این استان به بهره‌برداری برسد.
   وی با اشاره به اینکه در استان بوشهر 228 واحد معدنی وجود دارد ، اظهار داشت: بر اساس برآوردهای انجام شده ذخائر مواد معدنی استان بوشهر 5 میلیارد تن ارزیابی می‌شود که عمدتا از انواع مصالح ساختمانی یا طقبه اول است .
   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر در ادامه احداث پایانه صادراتی مواد معدنی در استان را به لحاظ وجود مزیت در صادرات مواد معدنی طبقه اول به کشورهای حاشیه خلیج فارس و دریای عمان ، ضروری ارزیابی کرد
    
    
   حسینی‌محمدی یادآورشد: استان بوشهر دارای 2 کارخانه سیمان بوده که سومین کارخانه در شهرستان دشتی سال آینده تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد که نقش مهمی در توسعه اشتغال و صادرات خواهد داشت
   وی  تصریح کرد : کارخانه سیمان مند دشتی ظرفیت تولید بیش سه هزار و 300  تن سیمان را دارد و ضمن تامین بخش از نیازهای استان بوشهر ظرفیت بسیارخوبی برای صادرات به کشورهای حاشیه خلیج فارس دارد.

    

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: