• صنایع معدنی یکی از زمینه های سرمایه گذاری در بوشهراست

   صنایع معدنی یکی از زمینه های سرمایه گذاری در بوشهراست

   ئیس سازمان صنعت،معدن وتجارت بوشهر درحضور هیات تجاری عمان گفت:یکی از زمینه های سرمایه گذاری در استان ایجاد صنایع معدنی است که با توجه به وجود ذخایرمواد معدنی نظیرسنگ لاشه، سنگ گچ، سنگ آهک و غیره امکان پذیر می باشد .


   به گزارش شاتا؛ حسینی محمدی در نشست مشترک فعالان اقتصادی(کارآفرینان) استان با فعالان اقتصادی کشور عمان در محل اتاق بازرگانی ،صنایع،معدن و کشاورزی بندر بوشهر افزود: استان بوشهرازدیرباز تا به امروز یکی از بنادر مهم صادارت و واردات کالا بوده است و درحال حاضر توانمندی و قابلیتهای اقتصادی فراوان دربخش های مختلف شامل صنعت ،معدن وکشاورزی برای سرمایه گذاری با کشورعمان دارد.
   حسینی محمدی با اشاره به تولیدات واحد های صنعتی و معدنی در استان خاطر نشان کرد: تعامل و همکاری تولید کنندگان ؛ تجار ؛بازرگانان وصادرکنندگان استان بوشهر با هیت تجاری کشور عمان می تواند روابط اقتصادی مطلوبی در جهت توسعه و گسترش تجارت به همراه داشته باشد.
   وی از دیگر جاذبه های سرمایه گذاری استان را صنایع کشاورزی عنوان کرد وافزود: وجود بیش از شش میلیون اصله درخت نخل و تولید 150هزار تن خرما سالیانه در استان می تواند موقعیت خوبی برای  سرمایه گذاری کشورهای مختلف به ویژه کشور عمان به همراه داشته باشد .
   درادامه رئیس اتاق بازرگانی ،صنایع  و معادن و کشاورزی بندر بوشهر در این نشست گفت: زمینه توسعه مراودات تجاری بین فعالان اقتصادی بوشهر و عمان فراهم است..
   علی اکبر شریف پور بوشهری افزود: هیات تجاری کشور عمان برای برآورد اولیه از وضعیت ظرفیت های چند استان از جمله خوزستان، فارس و بوشهر به ایران سفر کرده است..
   وی بیان کرد: در این نشست فعالان اقتصادی بوشهر و عمان با دیدارهایی رودرو زمینه های همکاری مشترک را مورد بررسی قرار می دهند که می توان شروعی برای گسترش فعالیت های تجاری طرفین باشد .
   رئیس هیات تجاری کشور عمان گفت: در سفر به ایران در بازدیدهایی که از استانهای خوزستان، بوشهر و فارس داشتیم، برداشت مثبتی از ظرفیت های موجود مشاهده شد..
   حافظ بن ناصر الربیعی افزود: امیدواریم این سفر شروع مناسبی برای توسعه مراودات تجاری بین فعالان اقتصادی ایران و عمان باشد.
   در این آئین علی اکبر شریف پور بوشهری به عنوان رئیس اتاق بازرگانی بوشهر و حافظ بن ناصر الربیعی رئیس هیات تجاری 22 نفره عمانی تندیس نشان اتاق بازرگانی بوشهر و عمان را به یکدیگر اهدا کردند. 
    
    

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: