• رئیس سازمان صنعت،‌معدن و تجارت استان ایلام؛

   بررسی 10 پرونده واحدهای صنعتی و صنفی در ستاد تسهیل

   بررسی 10 پرونده واحدهای صنعتی و صنفی در ستاد تسهیل

   در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان ایلام 10 پرونده مربوط به واحدهای تولیدی و اصناف خسارت دیده از سیل امسال بررسی شد.

   به گزارش شاتا؛ رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان ایلام در جلسه کارگروه ستاد تسهیل استان افزود: تعداد 16 مصوبه برای رفع مشکل واحدهای تولیدی و اصناف خسارت دیده از سیل سالجاری در مرکز شهر ایلام به تصویب رسید.
   « یاراله نصیری» خاطر نشان کرد: برای اولین بار مشکلات واحدهای صنفی نیز در کارگروه ستاد تسهیل واحدهای تولیدی به بحث گذاشته شد.
   این مسوول ادامه داد: تا قبل از این، تمام دستور کار جلسات کارگروه ستاد تسهیل به بررسی و رفع مشکلات واحدهای صنعتی اختصاص می یافت اما در این جلسه به دلیل خسارت های فراوان وارد شده ناشی از سیل به بیش از 646 واحد صنفی شهر ایلام،  بررسی و ارائه راهکار رفع موانع این واحدها نیز در دستور کار قرار گرفت.
   یاراله نصیری به تصمیمات اتخاذ شده برای کاهش آثار آسیب های وارده به صنوف شهر ایلام اشاره و بیان داشت: بخشودگی مالیات، بخشودگی عوارض سالیانه شهرداری و بررسی نحوه کمک های مدیریت بحران از جمله موارد مورد بحث بود که به تصویب کارگروه رسید.
   دبیر کارگروه ستاد تسهیل استان به جزئیات سایر مصوبات این جلسه مربوط به واحدهای صنعتی اشاره و اضافه کرد: تعیین تکلیف معوقات بانکی، بررسی و رفع مشکلات بیمه ای و تآمین اجتماعی، مباحث مربوط به امور مالیاتی، مطالبات واحدهای تولیدی از دستگاههای دولتی، رفع مشکلات زیرساختی آب، برق و گاز و تامین نیازمندی تولید کنندگان در این بخش، لزوم تدوین سازوکار مناسب برای استفاده از تولیدات داخلی استان در پروژه های زیرساختی و عمرانی استان از مهمترین مفاد مصوبات این نشست بود.
   کارگروه ستاد تسهیل  و رفع موانع تولید استان ایلام طی سالجاری در مجموع 9 جلسه و زیرگروه برگزار نموده که تاکنون مصوبات قابل توجه ای در راستای تسهیل امور و رفع مشکلات واحدها و طرح های صنعتی استان به همراه داشته است. 

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: