• پیش‌بینی صادرات 20 میلیون دلاری کهگیلویه و بویراحمد برای سال 95

   پیش‌بینی صادرات 20 میلیون دلاری کهگیلویه و بویراحمد برای سال 95

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: طی 9 ماه امسال افزون بر 7 میلیون دلار انواع کالاهای تولیدی به کشورهای اروپایی و آسیایی صادر شده است.

   به گزارش شاتا؛ « داریوش دیودیده » با بیان اینکه استعداد و پتانسیل مطلوبی در خصوص تولید برخی کالاها دارد، افزود: کهگیلویه و بویراحمد استانی چهارفصل بوده که در این استان قابلیت‌های خوبی در فصول مختلف برای تولید برخی کالاها وجود دارد.
   وی با اشاره تولید و صادرات برخی کالاها از کهگیلویه و بویراحمد به دیگر کشورها افزود: امسال و طی 9 ماه نخست سال افزون بر پنج‌هزار و 400 تن کالای تولیدی به ارزش ریالی هفت میلیون دلار به خارج کشور صادر شده است.
   رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: کالاهای صادره به کشورهای اروپایی از جمله آلمان، سوئد و ایتالیا و آسیایی افغانستان بوده است.
   دیودیده تصریح کرد: عصاره و پودر برخی گیاهان، گیاهان دارویی و موکت از جمله کالاهای صادره به خارج از کشور از مبدأ کهگیلویه و بویراحمد است.
   وی با اشاره به برخی تحولات پیش‌بینی شده پس از اجرای برجام گفت: پیش‌بینی ما برای سال آینده از صادرات کالاهای تولیدی کهگیلویه و بویراحمد به خارج از کشور افزون بر 20 میلیون دلار است.
    

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: