• رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان قم خبر داد:

   حضور بیش از 50 بازرس در حوزه اصناف و بازار شهرستان قم

   حضور بیش از 50 بازرس در حوزه اصناف و بازار شهرستان قم

   رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان قم گفت: این سازمان با توجه به جایگاه شهر مقدس قم و حضور گسترده مسافران و زائران، در عرصه اصناف و بازار، بازرسی و نظارت ویژه ای دارد که در این راستا بیش از ۵۰ بازرس همواره در حال فعالیت هستند.

   به گزارش "شاتا" احمد ذاکری در دیدار مدیران سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم با آیت الله سعیدی ، نماینده ولی فقیه و امام جمعه قم ، مبارزه با توزیع کالای قاچاق، افزایش ۲۰ درصدی صادرات استان، دعوت از هیئت های تجاری به بازار قم و عرضه تولیدات استانی به سایر کشور را از جمله فعالیتهایی برشمرد که از سوی این سازمان در عرصه تجارت انجام شده است.
   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم با  اشاره به فعالیتهای این سازمان درحوزه صنعت افزود: با توجه به رکود بازار، بخش صنعت استان با مشکلات زیادی روبرو است که در این راستا، سیاست سازمان شناسایی نقاط قوت و ضعف از طریق تحقیقات میدانی و بازدید و شناسایی و بررسی آنها است.
   وی مشکلات مالیاتی، بانکی، بیمه، تأمین اجتماعی و امور زیربنایی را از مشکلات صنعت استان برشمرد و گفت: بر اساس ابلاغ دستورالعمل رفع موانع تولید و تشکیل ستاد تسهیل، اقدامات ارزشمندی در این عرصه انجام شد.
   ذاکری یادآور شد: معادن ارزشمندی در استان وجود دارد که از جمله آنها، معدن منگنز، شن و ماسه، گچ و آهک می باشد، البته در این عرصه مراقب هستیم که این استخراج ها، بر محیط زیست صدمه وارد نکند.
   در این دیدار همچنین تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها گفت: در هر انقلاب و حرکتی که به زندگی مردم مربوط می شود، مسائل اقتصادی، از جمله صنعت، معدن و تجارت اهمیت زیادی دارد.
   در فعالیت های اقتصادی به گونه ای عمل نشود که با آمد و رفت دولت ها، سیاست های اقتصادی در تضاد هم باشد.
   آیت الله سعیدی با تشکر از اقدامات سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان قم اظهار کرد : وزارت صنعت، معدن و تجارت از جمله نهادهایی است که در مسیر تأمین نیازهای مردم و ارتقای سطح اقتصادی جامعه، با آنها ارتباط مستقیم دارند.
   وی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری درباره مسائل اقتصادی و تأکید بر اهتمام به تولید، گفت: شما باید در عین توجه به تجربیاتی که اندوخته اید، رهنمودهای رهبری را سرلوحه کارهایتان قرار دهید .
   آیت الله سعیدی با اشاره به شرایط اقتصادی کشور خاطرنشان کرد: باید به گونه ای باشد که مردم در عرصه اقتصادی به مسئولان اعتماد کامل داشته باشند و مسئولان نیز با انصاف و محبت آنچه که در اختیار دارند، در میان مردم توزیع کنند.
    

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: