• 50 واحد صنعتی راکد کرمانشاه فعال شدند

   50 واحد صنعتی راکد کرمانشاه فعال شدند

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه گفت: در حال حاضر تعداد 937 فقره پروانه بهره برداری صنعتی در استان با سرمایه گذاری 33541 میلیارد ریال صادر شده است که اشتغال 28 هزار و 516 نفر را فراهم نموده است.


   به گزارش شاتا ، مهندس رحیمی افزود: با پیگیری  که طی یک سال گذشته  صورت گرفت 50واحد صنعتی که مدتها فاقد فعالیت تولیدی بودند دوباره به چرخه فعالیت بازگشتند .
   وی تعداد واحدهای غیر فعال صنعتی استان را 200 واحد اعلام کرد و گفت: روند فعال سازی واحدهای راکد همچنان در دستور کاراین سازمان می باشد  و با بهره گیری از کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان که بصورت هفتگی  با حضور دستگاههای اجرایی و بانکها صورت می گیرد راهکارهایی جهت مساعدت به این واحدها برای فعال سازی انجام شود.
     مهندس رحیمی در ادامه گفت : دولت برنامه های خوبی برای خروج از رکود با تزریق منابع و ارائه تسهیلات دارد که می تواند موجب رونق اقتصادی شود .
   وی در خصوص حمایت از تولیدات داخلی گفت: همه مردم خوب و فهیم استان کرمانشاه ، خرید کالاهای تولید استان و کشور را مورد عنایت داشته باشند و کماکان از تولیدات داخلی حمایت نمایند.
   وی گفت:همچنین تولیدکنندگان و صنعتگران استان نیزبه بالا بردن کیفیت کالاها ی تولیدی خود جهت ترغیب مردم به استفاده از تولیدات استان توجه نمایند.
    
   بازدیدرئیس سازمان صنعت و معدن و تجارت کرمانشاه از واحدهای صنعتی فرامان
   مهندس رحیمی از گروه کارخانجات کرد ، شامل شرکت چینی کرد و شرکت کاشی کرد واحدهای تولید کننده چینی آلات بهداشتی و کاشی و سرامیک بازدید نمود و در ادامه در جلسه ای با حضور مدیران این مجموعه روند تولیدات ، فروش محصولات تولیدی و مسائل و مشکلات این واحدها بحث و بررسی شد
   در این جلسه رئیس سازمان صنعت و معدن و تجارت استان کرمانشاه آمادگی سازمان را جهت اقداماتی در خصوص توسعه فعالیت شرکت و تامین تسهیلات مورد نیاز این مجموعه  را اعلام نمود.
   خاطر نشان می سازد شرکت چینی کرد  تولید کننده چینی آلات بهداشتی با 600 نفر اشتغال یکی از واحدهای موفق  کشور می باشد.
   درادامه چندین واحد فعال دیگر در زمینه تولید شانه تخم مرغ، ماشین سازی، پریفورم ورنگ صنعتی نیز بازدید شد .و مسائل و مشکلات این واحدها نیز به ریاست سازمان منعکس شد.
   عمده مشکل این واحد ها سرمایه در گردش و موضوعات زیر ساختی بود که قرار شد مساعدت و پیگیری های لازم برای این واحد ها به عمل آید
    18درصد رشد صادراتی استان در 6 ماهه اول سالجاری

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه طی مصاحبه ای با صدا و سیمای مرکز کرمانشاه به مناسبت  روز ملی صادرات گفت : درشش ماهه اول سالجاری رشد خوبی از لحاظ صادرات کالاها داشته ایم که علاوه بر عراق ، امارات و افغانستان کشورهای دیگری نیز به شرکای تجاری ما اضافه شده اند.
     وی گفت :صادرات استان کرمانشاه از  لحاظ وزنی 12درصد و از لحاظ ارزش 18 درصد رشد را در  شش ماهه اول نشان می دهد.
   مهندس رحیمی افزود: رقم صادراتی  تولیدات استان یک میلیارد و  300 میلیون دلار کالا از مرزهای استان  کرمانشاه به ثبت رسیده که این آمار در حالیست که بعضی از واحدهای صنعتی  نظیر پتروشیمی ها بصورت متمرکز صادر ات و از سایر گمرکات اظهار شده است.
   وی در ادامه تاکید کرد : برنامه های خوبی در بخش صادرات استان داریم که در بخش زیرساختها و توسعه فعالیتهای تجاری گام های پیش بینی شده است و صنعتگران استان نیز با نگاه به صادرات دنبال فعالیتهای صنعتی باشند.
   وی گفت: این سازمان از محل کمک های فنی و اعتباری و صندوق توسعه ملی تسهیلاتی را برای واحدهای تولیدی صادرات گرا فراهم می نماید.
   رئیس سازمان صنعت و معدن و تجارت استان کرمانشاه در ادامه گفت :  همزمان با برگزاری مراسم تجلیل از صادرکنندگان  کشوری که در  سالن اجلاس تهران با حضور معادن اول ریاست جمهور، وزیر صنعت و معدن و تجارت و وزیر امور خارجه و مدیران واحدهای صنعتی کشور برگزار شد مجتمع کشت و صنعت روژین تاک  به عنوان صادرکننده ملی مورد تجلیل مقامات قرار گرفت.
   نشست کارگروه پایش گندم ، آرد و نان در استانداری کرمانشاه

   سومین نشست کارگروه پایش گندم ، آرد و نان با حضور دکتر حاتمی سرپرست معاونت اقتصادی و توسعه منطقه ای استانداری کرمانشاه ، پیراینده معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت خارجی سازمان و اعضای این کارگروه در سالن جلسات استانداری برگزار شد.
   دراین نشست موضوعاتی همچون برگزاری مناقصه حمل و توزیع آرد خام پز روستایی شهرستان کرمانشاه ، آخرین وضعیت اجرایی آزادسازی 20درصدی سهمیه آرد استان مطرح گردید.
   گفتنی است : در این کارگروه برانجام تبلیغات و اطلاع رسانی گسترده از طریق صدا و سیما وسایر رسانه ها مبنی بر ممنوعیت قانونی استفاده از جوش شیرین و بلانکیت در خبازیها تاکید شد.
   یادآور می شود در این جلسه از فرمانداران شهرستانهای کرمانشاه و جوانرود به منظور ارائه گزارش مرتبط به طرح پایش گندم آرد ونان و پی گیریهای لازم در این خصوص تقدیر بعمل آمد
    

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: