• جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان البرز برگزار شد

   جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان البرز برگزار شد

   جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان به ریاست سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای استانداری البرز و به دبیری رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت و با حضور مدیران عامل بانکها، مدیران دستگاه های اجرائی استان و جمعی از صنعتگران و مدیران واحدهای صنعتی استان در محل سالن جلسات استانداری البرز برگزار شد.

   به گزارش شاتا، به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت،  عباداله کامکار در نشست این هفته کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید البرز گفت: با توجه به در نظر گرفتن قانون، رویکرد ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان در راستای رویکرد دولت ، پشتیبانی و حمایت از  تولید کنندگان و سرمایه گذاران است.
   وی افزود: این بدان معنی نیست که بیمه تامین اجتماعی و بانک ها از حقوق خود بگذرند بلکه فرصتی با همراهی بیشتر در اختیار تولید کنندگان برای عبور از بحران اقتصادی قرار گیرد.
   کامکار ادامه داد: باید طرح های ویژه ای را برای رفع موانع تولیدی تدبیر کرد و بازدیدهای میدانی از وضعیت و روند واحدهای تولیدی دراستان البرز صورت گیرد.
   این مسوول گفت: با توجه به مشکلات اقتصادی کشور همه دستگاههای اجرایی با هماهنگی هرچه بیشتر در رفع موانع تولیدی گام بردارند.
   کامکار خاطرنشان کرد: بخش اعظمی از صنایع و مراکز تولیدی کشور دراستان البرز مستقر است بنابراین با توجه بیش از پیش به این حوزه می توان گامهای موثری را در رفع مشکلات چرخه تولید برداشت.
   سرپرست معاونت هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منطقه ای استانداری البرز اضافه کرد: تا امروز با برگزاری مسمر جلسات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید پس از بررسی موانع 44 واحد تولیدی درصدد آن هستیم تا هرچه بیشتر چرخه تولید استان نوپای البرز را ارتقا دهیم .
   وی تاکید کرد: این ارتقا بدون هماهنگی و همراهی همیشگی مسوولان ومدیران سایردستگاههای اجرایی امکان پذیر نخواهد بود.
   سرپرست معاونت هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منطقه ای استاندار البرز درادامه گفت: اگر کارخانه ای با 20 درصد ظرفیت فعالیت کند بهتر ازآن است که دراثرعدم همراهی و همکاری دستگاههای اجرایی تعطیل شود .
   وی تاکید کرد: رویکرد ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان البرز همان رویکرد دولت یعنی حمایت و پیشتیبانی از تولید کننده و سرمایه گذار است.
   کامکار خاطرنشان کرد: موانعی که امروز بر سرراه تولید شاهد آن هستیم مربوط به مشکلات سالهای گذشته بوده که باید رفع شود.
   دراین نشست استمهال و  تقسیط بدهی واحدهای تولیدی از سوی بانکها ، بخشودگی جرایم در صورت عمل به تعهدات، همراهی بانکها برای درخواست تسهیلات سرمایه درگردش،مساعدت اداره تامین اجتماعی درخصوص دریافت لیست بیمه یکی از واحدای تولیدی از جمله مباحث مطروحه در کارگروه این هفته بود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: