• ئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز:

   بخش ویژه برای تسریع در سرمایه‌گذاری‌ها در البرز ایجاد شد

   بخش ویژه برای تسریع در سرمایه‌گذاری‌ها در البرز ایجاد شد

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت البرز به ایجاد بخش ویژه در البرز جهت تسریع در سرمایه‌گذاری‌های ویژه و خارجی اشاره کرد و گفت: 40 طرح VIP در استان وجود دارد و ستاد تسهیل و کارگروه‌های تخصصی برای رسیدگی به مشکلات واحدهای صنعتی برگزار می‌شود.

   به گزارش  شاتا ، « ایرج موفق» در اولین کنفرانس اقتصاد پساتحریم، چالش‌ها و فرصت‌ها که امروز با حضور نائب رئیس اتاق بازرگانی ایران و مسئولان استانی در باشگاه میلاد کرج برگزار شد، اظهار داشت: به لحاظ تعداد واحدهای صنعتی البرز رتبه دهم کشور را دارد و 7 درصد سرمایه‌گذاری صنعتی کشور به استان البرز اختصاص یافته است.
   وی با بیان اینکه 2 هزار و 450 مجوز سرمایه‌گذاری جدید توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز صادر شده است، افزود: از این تعداد 998 مورد دارای پیشرفت فیزیکی است و نشان‌دهنده استقبال سرمایه‌گذاری در استان البرز است.
   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز با تاکید بر اینکه به دنبال ساماندهی مجوزهای صادره در استان هستیم تا روند سرمایه‌گذاری را به صورت درست و منطقی مدیریت کنیم، تصریح کرد: وجود صنایع غذایی، دارویی، قطعه سازی خودرو، شوینده و بهداشتی که در برخی از این موارد قطب تولیدی کشور محسوب می‌شویم باید مورد توجه قرار گیرد.
   وی به پیامدهای اقتصادی ناشی از توافق هسته‌ای در سطح کلان اشاره کرد و گفت: باید به دنبال تسهیل در دسترسی به صنایع بانکی و بهره‌برداری از ابزارهای مالی بین‌المللی باشیم؛ همچنین بهبود فضای کسب و کار و افزایش قدرت چانه زنی در روابط بین‌المللی نقش مهمی ایفا می‌کند.
   موفق آزادسازی منابع مالی بلوکه شده و تقویت منابع ارزی، افزایش درآمدهای نفتی، سهولت در مبادلات ارزی و تسهیل در سرمایه‌گذاری را در دوران پساتحریم مهم تلقی کرد و خاطرنشان کرد: حذف ضوابط دست و پاگیر و بروکراسی‌های طولانی، احیای روحیه جهادی و پرهیز از محافظه‌کاری مفرط در تصمیم‌گیری‌های اقتصادی امری مهم است.
   وی با اشاره به زمینه سرمایه‌گذاری‌های جدید در استان، اظهار داشت: صنایع با اشتغالزایی بالا، تکمیل حلقه‌های زنجیره‌های تولید، صنایع صادرات‌محور، صنایع سبز و با فناوری پیشرفته در دستور کار قرار دارد.
   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز به ایجاد بخش VIP جهت تسریع در سرمایه‌گذاری‌های ویژه و سرمایه‌گذاری خارجی اشاره کرد و گفت: 40 طرح VIP در استان وجود دارد و همچنین ستاد تسهیل و کارگروه‌های تخصصی برای رسیدگی به مشکلات واحدهای صنعتی برگزار می‌شود.
   وی بیان کرد: از بخش خصوصی انتظار می‌رود در پساتحریم در جهت تقویت انجمن‌های تخصصی در راستای هم‌افزایی و هدایت صحیح سرمایه‌گذاران حرکت کند، همچنین تدوین برنامه های جامع و علمی، اعلام اولویت‌های استانی و منطقه‌ای و نیز برگزاری جلسات مشترک بخش خصوصی و انتظارات آنان از بخش دولتی باید مورد توجه قرار گیرد.
   موفق کمبود زمین برای سرمایه گذاران در شهرک‌های صنعتی و کمبود سهم آب برای صنایع را از مشکلات دوران پساتحریم دانست و گفت: وجود محدودیت استقرار در شعاع 120 کیلومتری تهران، زیرساخت‌های انرژی استان و کمبود نقدینگی از دیگر مشکلاتی است که در پیشروی صنایع استان قرار دارد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: