• جلوگیری از خام فروشی مواد معدنی ضروری است

   جلوگیری از خام فروشی مواد معدنی ضروری است

   جلوگیری از خام فروشی مواد معدنی ضروری است

   رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان مرکزی گفت: برنامه ریزی برای جلوگیری از خام فروشی مواد معدنی ، ایجاد ارزش افزوده در واحدهای فرآوری سنگ و سنگبریها و حمایت از تولید محصولات صادرات محور از اولویتهای این سازمان می باشد.

   به گزارش شبکه اطلاع رسانی تولید وتجارت ایران (شاتا)؛‌» حاجی پور» در نشستی با معدنکاران با بیان این مطلب ؛ افزود : کمبود فضای مناسب جهت دپوی سنگ در معادن ، رکود بازار سنگ ، مشکلات بهره برداران معادن منطقه آبگرم ، پرداخت جرایم حقوق دولتی و مشکلات مالیاتی به ویژه مالیات بر ارزش افزوده ، از مهمترین موضوعاتی بود که در این نشست از سوی معدنکاران مطرح شد .
   در ادامه رئیس سازمان صنعت ،معدن و تجارت استان گفت : هرگونه بهره بردای و واگذاری معادن طبق قوانین و دستورالعمل های جاری وزارت صنعت،معدن و تجارت صورت می گیرد به همین منظور قبل از تمامی واگذاری ها ، استعلام های لازم از مبادی ذیربط انجام خواهد شد و انتظار داریم دستگاههای اجرایی همکاری لازم را در این خصوص  بعمل آورند.
    وی با اشاره به مشکلات بهره برداران معادن منطقه آبگرم محلات گفت : بطور قطع  همانطور که تولید مهم است ، حفظ محیط زیست ، منابع طبیعی ، گردشگری و آثار باستانی از اهمیت ویژه ای  برخوردار است .
   حاجی پور در پایان گفت:  به همین دلیل  پیشنهاد می شود کارگروهی متشکل از سازمانهای صنعت،معدن و تجارت ،  نظام مهندسی معدن ، منابع طبیعی ، محیط زیست و اداره کل میراث فرهنگی در خصوص ساماندهی معادن منطقه آبگرم تشکیل و پس از بررسی کارشناسی  ، پیشنهادات لازم جهت نحوه فعالیت و اتخاذ  تصمیم نهایی به شورای عالی  معادن ارائه شود .
    

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: