• رئیس سازمان صنعت ،معدن وتجارت خراسان شمالی خبر داد:

   وجود 98 معدن فعال با ظرفیت 9.56 میلیون تن مواد معدنی

   وجود 98 معدن فعال با ظرفیت 9.56 میلیون تن مواد معدنی

   رئیس سازمان صنعت ،معدن وتجارت خراسان شمالی گفت : 98معدن فعال در استان با ظرفیت استخراج حدود 9میلیون و 592 هزارتن با اشتغال هزارو930 نفر در این استان درحال فعالیت است.

   به گزارش "شاتا" یحیی نیکدل سرمایه گذاری صورت گرفته  برای این معادن را حدود 882میلیارد ریال برشمرد و افزود: 82معدن  در استان غیر فعال  است که  ظرفیت استخراج 10 میلیون و 76هزارتن را داراست .
   نیکدل تصریح کرد : 82 معدن غیر فعال استان توانایی اشتغالزایی 1950 نفر را دارند که برای این تعداد معدن  بیش از 941 میلیارد ریال سرمایه گذاری صورت گرفته است .
   نیکدل با اشاره به اینکه 28 نوع ماده معدنی در این استان وجود دارد، ادامه داد : بیشترین مواد معدنی کشف و استخراج شده از معادن استان خراسان شمالی  آهک ، باریت ، بنتونیت ، بوکسیت ، پوکه معدنی ، تراورتن ، دولومیت ، زغال سنگ ، خاک رس ، سنگ آهن ، سنگ لاشه ، آراگونیت ، شن و ماسه ، شیل و مارن  ، کلسیت ، گچ ، گچ خاکی ، ماسه بادی ، ماسه سیلیس ، مرمر ، مرمریت ، مس و هماتیت  و نمک  است.
    رئیس سازمان صنعت ، معدن وتجارت خراسان شمالی ادامه داد: ذخایر خوبی در مواد اولیه سیمان از قبیل شیل و مارن و آهک  در خراسان شمالی وجود دارد  که با سرمایه گذاری و برنامه ریزی مناسب می توان اقدامات موثری در زمینه صادرات این نوع مواد معدنی انجام داد و گامی بزرگ و موثر در توسعه صنایع معدنی استان برداشت.

    

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: