• جهان غرفه ایران در نمایشگاه اکسپوی میلان را پسندید/ اکسپو فرصتی برای شناخت کشورها

   جهان غرفه ایران در نمایشگاه اکسپوی میلان را پسندید/ اکسپو فرصتی برای شناخت کشورها

   جهان غرفه ایران در نمایشگاه اکسپوی میلان را پسندید/ اکسپو فرصتی برای شناخت کشورها

   غرفه ایران در نمایشگاه اکسپوی 2015میلان مورد توجه بسیاری از بازدید کنندگان کشورهای مختلف قرار گرفت واین نمایشگاه فرصتی شد تا مردم جهان با آداب ، رسوم ، فرهنگ وتنوع هوایی و غذایی ایران آشنا شوند


   به گزارش "شاتا" یکی از بازدید کنندگان از کشور هلند با حضور در غرفه ایران گفت : با توجه به شناخت قبلی وآنچه که به یاد داشتم ایران یک کشور خشک وبی آب وعلف بود ولی با دیدن این سالن به نظر می رسد کاملا از لحاظ آب و هوایی متنوع است.
   لیک هوبن افزود : غرفه ایران تنها غرفه ای است که کاملا از گلها ودرختان طبیعی استفاده کرده است وتوانسته اقلیم ایران را به مخاطبان بشناساند.
   خانم نورث یکی دیگر از بازدید کنندگان از غرفه ایران در اکسپو میلان گفت : وقتی در محوطه می چرخیدم بوی گل وطبیعت مرا به اینجا کشاند.
   وی گفت : محیط سالن ایران به دلیل استفاده از گل و گیاهان طبیعی  بسیار محیط آرام بخش ومعطری را تشکیل داده است.
   خانم نورث که تعجب در چهره اش نیز نمایان بود گفت : آیا شما واقعا این گیاهان ودرختان و گلهای زیبا را در کشورتان دارید؟
   وی اضافه کرد : در نمایشگاه اکسپو ناخود آگاه به یک باغ کشیده می شویم و بازدید از این غرفه بسیار به عوض شدن ذهنیت ما که این کشور را از نزدیک ندیده ایم کمک کرد.
   بریت وندل یکی دیگر از بازدیدکنندگان غرفه ایران بود او بعد از اینکه از غرفه بازدید کرد گفت :‌ با توجه به شعار اصلی اکسپو که " تغذیه زمین انرژی برای حیات "سفره ایرانی، فرهنگ جهانی " است ایران توانسته بسیار به این هدف نزدیک  شود  ودر این راستا هزینه کرده است .
   وی افزود: امیدوارم بتوانم روزی به ایران سفر کنم واز نزدیک این جاذبه های دیدنی را ببینم
   گفتنی است بطور میانگین روزانه 15 هزار نفر از غرفه ایران در نمایشگاه اکسپوی 2015 میلان بازدید می کنند .
   اول شهریور ماه مصادف با 23 آگوست امسال به عنوان روز پزشک و روز ابوعلی سینا به عنوان روز ملی ایران در نمایشگاه اکسپوی میلان 2015 اعلام شد و این نامگذاری به دلیل تم امسال اکسپو و شناخت جهان از ابوعلی سینا به عنوان پدر طب دارویی صورت گرفت.
   گزارش وعکس : مرتضی جعفرپوریان
    
   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: