• طی 3 ماهه نخست امسال در استان خراسان صورت گرفت:

   ۳۸۶ میلیون دلار کالا صادر شد

   ۳۸۶ میلیون دلار کالا صادر شد

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان رضوی از صادرات بیش از ۴۶۳ هزار تن کالا به ارزش ۳۸۶ میلیون دلار از استان طی ۳ ماهه اول سال جاری خبر داد.

   به گزارش شبکه اطلاع رسانی تولید وتجارت ایران (شاتا)، «راضیه علیرضایی»  با بیان این مطلب افزود : این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر وزنی 20 درصد و از نظر ارزشی 7 درصد کاهش داشته است.
   وی افزود: متوسط قیمت هر تن کالای صادراتی استان در سه ماهه اول سال جاری، 832 دلار و کشور 436 دلار بوده است که نسبت متوسط قیمت هر تن کالای صادراتی استان به کشور, 191 درصد است.
   علیرضایی تصریح کرد: اقلام عمده کالاهای صادراتی استان شامل زعفران، سیب زمینی, رب گوجه فرنگی, شیرینی و نان ها, تخم پرندگان, پسته, کف پوش ها, رنگ ها و ورنی ها و فراورده های نفتی می باشد.
   وی اظهارداشت: از کل ارزش صادرات استان 29 درصد به کشورهای آسیای میانه, 47 درصد به افغانستان, 17 درصد به کشورهای عربی, 4 درصد به کشورهای اروپایی و 3 درصد به سایر کشورها صورت پذیرفته است.
   وی گفت: این اقلام، 34 درصد ارزش صادرات استان را به خود اختصاص داده است.
   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان افزود: واردات استان نیز طی 3 ماهه سال 94 , 138  هزار تن کالا به ارزش 91 میلیون دلار بوده است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر وزنی 44 درصد و از نظر ارزشی 26 درصد کاهش داشته است و بیش از یک درصد سهم ارزشی و 2 درصد سهم وزنی واردات کشور را شامل می شود.
   علیرضایی اظهارداشت: برنج, گندم, جو, پنبه حلاجی نشده, کنجاله, دانه کنجد و اجزا و قطعات تلمبه های مایعات, عمده ترین کالاهای وارداتی استان است که بیشتر از کشورهای پاکستان, امارات متحده عربی, جمهوری کره, قزاقستان, سوییس, چین, ترکیه, افغانستان و ایتالیا به استان وارد شده اند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: