• هم اندیشی اتحادیه های صنفی با رئیس سازمان صنعت کردستان

   هم اندیشی اتحادیه های صنفی با رئیس سازمان صنعت کردستان

   درجلسه هم اندیشی هیات رئیسه اتحادیه های صنفی با رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان موانع و مشکلات، ظرفیت ها و پتانسیل ها، فرصت ها و تهدیدهای استان بررسی شد.

   به گزارش شاتا ، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: سازمان صنعت، معدن و تجارت عهده دار وظایف 4 وزارت خانه سابق صنایع سبک، سنگین، معادن و فلزات و بازرگانی و سازمان نظارت و بازرسی است که نشان دهنده وظایف مهم و کلیدی این سازمان در جامعه است.
   محمد دره وزمی افزود، یکی از قسمت های مهم و تاثیر گذار در جامعه که همیشه بعنوان بازوی پر قدرت سازمان صنعت، معدن و تجارت، نقش خود را به خوبی ایفا نموده است اتاق های اصناف و اتحادیه های صنفی است که زنجیره توزیع را با کم ترین عیب و نقص هدایت کرده اند که شاهد این ادعا وجود بازاری آرام و بدون چالش است.
   وی نقش اصناف در زنجیره تولید را حیاتی دانست و خاطر نشان ساخت، اگر خرید و فروش نباشد، کم کم واحد های صنعتی وتولیدی تعطیل و اگر تولید تعطیل شود بطور قطع بخشهای مختلف معدن، کشاورزی و خدمات هم تعطیل می شوند و جامعه دچار رکود خواهد گردید.
   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت، واحدهای صنفی نقش کلیدی خود را در زنجیره تولید و توزیع بعنوان نوک پیکان ایفا می نمایند که همانا جلب رضایت مشتری است که این رضایت می تواند تا سر منشاء تولید به عقب برگردد. که این خود باعث رونق و شکوفایی اقتصادی در جامعه می شود.
   دره وزمی افزود، نقش واحدهای صنفی در جهت رسیدن به هدف غایی که همانا رونق، تولید و تجارت چه از بعد داخلی و چه از بعد خارجی است بر نقش بازار در رضایت مشتری تاکید کرد.
   وی خاطر نشان ساخت، در استان کردستان 58 هزار واحد صنفی دارای پروانه کسب مشغول به فعالیت هستند که بخش قابل توجهی از جامعه را بخود اختصاص داده اند.
   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: در فرهنگ شفاهی ما و به نقل از گذشتگان و همچنین تاکیدات دین مبین اسلام « از اصناف بعنوان حبیب خدا » یاد کرده اند، که این حبیب خدا بودن شرایطی دارد که خوشبختانه اصناف کردستان این شرایط را دارد.
   دره وزمی اظهار داشت، از نظر مجموعه مدیران استان مخصوصا مجموعه سازمان صنعت، معدن و تجارت، نقش اصناف حساس و کلیدی است و به هیچ وجه کم اهمیت تر از بخشهای صنعت و معدن نیست. و ادامه داد، ما به دنبال توسعه و آبادانی استان هستیم و این توسعه و آبادانی تنها با بخش صنعت و معدن اتفاق نخواهد افتاد بلکه یکی از مهمترین بخشها در توسعه پایدار هر منطقه اصناف و بازاریان بعنوان زنجیره توزیع هستند.
   وی همچنین یکی از پارامتراهای اصلی توسعه پایدار را سرمایه اجتماعی خواند و افزود، اگر جنس خوب تولید شود و با قیمت منصفانه و رعایت حاشیه سود منطقی و قانونی و صداقت در گفتار و رفتار با مشتری رفتار شود و این نوع حرکات باعث اعتماد سازی و جلب رضایت مشتری شود، این یعنی سرمایه اجتماعی و با این اقدامات، یعنی قدمی به توسعه پایدار نزدیکتر شده ایم.
   در خاتمه رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: ما بعنوان یار و یاور در کنار اصناف خواهیم بود و به این اعتقاد راسخ داریم که اگر می خواهیم استانی داشته باشیم که با دیگر استانها مقایسه شود، تنها پیشینه تاریخی و اخلاقی کافی نیست و باید با تحمل زحمت و ایجا تغییرات حاصل از خود به این مهم دست پیدا کنیم.
   در ادامه هرکدام از اعضای هیات رئیسه اتحادیه های صنفی به ارائه پیشنهادات و ارائه راهکارهای خود پرداختند.

    

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: