• اشتغال 14هزارنفر درصنعت قطعه سازی خودرو استان خراسان رضوی

   اشتغال 14هزارنفر درصنعت قطعه سازی خودرو استان خراسان رضوی

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت : این استان با داشتن ۳۵۰ واحد قطعه سازی, حدود ۱۸ درصد ظرفیت قطعه سازی کشور را در اختیار دارد .

   به گزارش شبکه اطلاع رسانی تولید وتجارت ایران (شاتا)؛‌» راضیه علیرضایی »با اعلام این خبر؛ افزود: : صنعت خودروسازی به دلیل ماهیت ویژه خود با شمار زیادی از صنایع فلزی، ریخته گری، ماشین سازی، شیمیایی، الکترونیک، رایانه و نساجی در ارتباط است و ارزش افزوده مناسب ایجاد می نماید.
   وی خاطرنشان کرد : استان خراسان رضوی در حال حاضر با داشتن 350 واحد قطعه سازی حدود 18درصد ظرفیت قطعه سازی کشور را دراختیار دارد.
   وی افزود : صنعت ساخت قطعات و مجموعه های خودرو با سابقه طولانی که با شروع به کار شرکت قطعات اتومبیل رضا در سال ۱۳۴۶ در استان فعالیت خود را آغاز کرد، در حال حاضر در مقایسه با دیگر صنایع فعال در استان خراسان رضوی از نظر تعداد 6.1 درصد واحدهای تولیدی، از نظر سرمایه گذاری 7.5 درصد و از نظر اشتغال 7.6درصد شاغلان بخش صنعت استان را به خود اختصاص داده است.
   وی سهم کارخانه های تولید قطعات و مجموعه های خودرو از کل ارزش تولیدات صنعتی استان را ۱۰ درصد عنوان می کند.
   علیرضایی با اشاره به جایگاه برتر استان در تولید قطعات خودرو تأکید می کند: استان خراسان رضوی در حال حاضر حدود 13.5 درصد قطعات خودرو را برای شرکت ساپکو تامین می نماید .
   وی توان فنی بالا , نیروی انسانی متخصص جوان و با تجربه , ایجاد ظرفیت ها و زیرساختها ی لازم برای ساخت قطعات و موقعیت جغرافیایی مطلوب را از مزیت های نسبی صنعت خودرو و صنایع قطعه سازی در استان خراسان رضوی برشمرد .

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: