• کسب رتبه اول کشور در صدور گواهی کشف معدنی طی سال گذشته

   در استان خراسان رضوی محقق شد:

   کسب رتبه اول کشور در صدور گواهی کشف معدنی طی سال گذشته

   کسب رتبه اول کشور در صدور گواهی کشف معدنی طی سال گذشته

   رئیس سازمان صنعت،معدن وتجارت خراسان رضوی گفت :در سال 93 , 122 گواهی کشف معادن در استان صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 40 درصد رشد داشته است.

   به گزارش شبکه اطلاع رسانی تولید وتجارت ایران (شاتا)؛ «راضیه علیرضایی» در این مدت 122 گواهی کشف با 173 میلیون تن ذخیره قطعی در سطح استان صادر شده است.
    علیرضایی افزود :  خراسان رضوی رتبه اول کشور , در صدور گواهی کشف از نظر تعداد در سال 93 می باشد و  معادن فوق با سرمایه گذاری 162 میلیارد ریالی  بخش خصوصی  کشف گردیده است .
   وی گفت مواد معدنی معادن مذکور شامل سنگ آهن ، آهک و آلوویم آهکی ، سنگ تزئینی و نما ، کرومیت ، مس ، گچ ، طلا, منگنز و  سیلیس می باشد که در شهرستانهای خراسان رضوی کشف شده اند .
   علیرضایی مهمترین اقدام این نهاد در حوزه معادن طی سال گذشته را اجرای طرح کاداستر "مدیریت تولید نقشه های زمینی" برای متقاضیان فعالیت در معادن برشمرد.
   وی تصریح کرد : مقدمات اجرای این طرح در اواخر سال گذشته آماده شد و در ابتدای سال جاری قابلیت اجرا پیدا کرد تا 80 درصد از موارد مراجعه متقاضیان به دریافت پروانه کشف یا بهره برداری معدن به سازمان کاهش یابد و آنان بتوانند از طریق اینترنت اقدامات مربوط به کسب مجوزهای لازم را انجام دهند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: