• طی 10 ماهه سال جاری در استان خراسان رضوی صورت گرفت:

   ارزش صادرات غیر نفتی به بیش از یک میلیارد و 500میلیون دلار رسید

   ارزش صادرات غیر نفتی به بیش از یک میلیارد و 500میلیون دلار رسید

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان رضوی گفت: طی 10 ماهه سال جاری، ارزش صادرات کالاهای غیر نفتی ازاین استان بالغ بریک میلیارد و 502 میلیون دلار بوده است.

   به گزارش شبکه اطلاع رسانی تولید وتجارت ایران (شاتا)؛«راضیه علیرضایی» ابااعلام این خبر،افزود: در این مدت یک میلیون و 847 هزار تن کالا از استان به کشورهای افغانستان، ترکمنستان، تاجیکستان، امارات، عراق، قزاقستان، اسپانیا ، قرقیزستان، ازبکستان، عربستان و سایر کشور ها صادر شده است.
    وی گفت: صادرات کالایی استان در این مدت نسبت به مدت مشابه سال قبل، از نظر وزنی 12 درصد و از نظر ارزشی 8 درصد افزایش داشته است.
    علیرضایی تصریح کرد: از کل ارزش صادرات غیرنفتی در این مدت، یک میلیارد و 453 میلیون دلار به صورت صادرات تجاری، بیش از 17 میلیون دلار  از محل تجارت چمدانی و بیش از 32   میلیون دلار از محل بازارچه های مرزی باجگیران و دوغارون بوده است.
    وی افزود: صادرات کالا از بازارچه های مرزی استان در مقایسه با 10 ماهه سال گذشته از رشد 911 درصدی وزنی و 31 درصدی ارزشی برخوردار بوده است.
   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان  خراسان رضوی تصریح کرد: زعفران، سیب زمینی، رب گوجه فرنگی، شیرینی، نانها، سیمان، سایر رنگ ها و ورنی ها، عمده ترین کالاهای صادر شده از استان می باشد. علیرضایی گفت: در 10 ماهه سال جاری، واردات کالا به استان به مقدار 808 هزار تن و به ارزش 467 میلیون دلار بوده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 142 درصدی وزنی و 59 درصدی ارزشی داشته است.
   وی افزود: عمده ترین کالاهای وارد شده به استان شامل دانه گندم سخت، جو، برنج، پنبه، کنجاله، ابریشم خام، دانه کنجد، ماشین آلات و ... بوده که عمدتا از کشورهای قزاقستان، امارات متحده عربی، ازبکستان، چین، پاکستان، ترکیه، جمهوری کره، ترکمنستان و ... به استان وارد شده است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: