• مجوز واگذاری معدن به همسر یکی از مدیران دولتی با دستور وزیر صنعت لغو شد

   مدیر عامل ایمیدرو خبر داد:

   مجوز واگذاری معدن به همسر یکی از مدیران دولتی با دستور وزیر صنعت لغو شد

   مدیر عامل ایمیدرو از لغو مجوز واگذاری معدن به همسر یکی از مدیران دولتی با دستور وزیر صنعت خبردادو گفت: مشکل فاینانس چین هنوز برطرف نشده است.

   به گزارش "شاتا" مهدی کرباسیان در رابطه با لغو مجوز واگذاری یک معدن سنگ آهن به نام همسر یک مدیر دولتی در دولت هشتم، اظهارداشت:سازمان ایمیدرو پس از طرح پرسش یکی از نمایندگان در دلایل واگذاری این معدن به یک فرد  جلسه ای مبارزه با مفاسد اقتصادی طبق دستور معاون اول رئیس جمهور برگزار و نماینده این سازمان هم در آن حاضر شد .
   وی با اشاره به اینکه اعلام شکایت خود را هم به دادگاه  برای این واگذاری غیر قانونی کرده ایم، افزود: خوشبختانه دو روز گذشته آقای وزیر صنعت ، معدن و تجارت دستور صریحی را برای لغو مجوز این معدن را صادر کرده اند.
   مدیر عامل ایمیدرو در پاسخ به این پرسش که فعالان معدن معتقدند سهم بخش معدن در اقتصاد 6 درصد است اما چرا وزارت صنعت قائل به سهم 1 درصدی این بخش بوده و همین امر باعث می شود تا در بودجه سهم اندکی به این بخش اختصاص پیدا کند، گفت: سهم معدن در تولید ناخالص ملی کشور حدود 1 درصد است اما در مجموع باید بگویم سهم معدن و صنایع معدنی به 6 درصد می رسد.
   کرباسیان اضافه کرد: اساسا در برخی از کشورها  سهم معدن تا بیش از 16 درصد هم است که این امر نشان از ان دارد که جایگاه بخش معدن و صنایع معدنی در اقتصاد کشور بسیار حائز اهمیت است. خوشبختانه  با تأکیدات مقام معظم رهبری در اقتصاد مقاومتی و لایحه حمایت از تولید و خروج از رکود بندهایی در رابطه با بخش معدن در نظر گرفته شده است که البته باید این موضوع افزایش هم پیدا کند.

    مشکل فاینانس چین هنوز مرتفع نشده است
   وی با اشاره به اینکه امیدوارم در برنامه ششم توجه بیشتری را به بخش معدن شود، در رابطه با وضعیت 7 طرح  فولادی به ارائه توضیحاتی پرداخت و گفت: خوشبختانه فولاد بافت هم با گروه انتخاب و بانک صنعت و معدن ال سی ان در حال گشایش است و پیش بینی می کنیم 6 طرح فولادی مشکل خاصی نداشته باشد.
    مدیر عامل ایمیدرو افزود: در حال حاضر هنوز مشکل فاینانس میان بانک مرکزی کشور و بانک مرکزی چین برطرف نشده و پولی دریافت نکرده‌ایم که همین موضوع باعث شده با فعالیت ما در این حوزه با کندی همراه شود.
    وی اظهار امیدواری کرد که  در نیمه سال آینده حداقل 2 تا 3 طرح فولادی در بخش آهن اسفنجی به بهره برداری و افتتاح برسند.

    

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: