• دولت مصمم به واگذاری فعالیت های اقتصادی به بخش خصوصی است

   دولت مصمم به واگذاری فعالیت های اقتصادی به بخش خصوصی است

   دولت مصمم به واگذاری فعالیت های اقتصادی به بخش خصوصی است

   معاون اول رییس جمهوری گفت: دولت مصمم است فعالیت های تصدی گری و اجرایی اقتصاد کشور را در اختیار بخش خصوصی قرار دهد و بخش خصوصی قانونمند به هر میزان که سرمایه گذاری کند مورد حمایت نظام خواهد بود.

   به گزارش شاتا از ایرنا، «اسحاق جهانگیری» که امروز (سه شنبه) به استان مرکزی سفر کرده است در مراسم افتتاح کارخانه شرکت فولاد هیربد در شهرک مامونیه شهرستان زرندیه افزود: بخش خصوصی کشور می تواند فعالیت های بزرگی را انجام دهد، قادر است تامین منابع کند و در اقتصاد کشور نقش آفرین باشد.
   وی ادامه داد: در کشور وقتی کارها به بخش خصوصی واگذار می شود به دلیل دلسوزی نسبت به منابع و انگیزه بالا می تواند کارهای بزرگ را در زمان اندک انجام دهد.
   معاون اول رییس جمهوری با تاکید بر این که صنعتگران باید آماده نقش آفرینی باشند، خاطرنشان کرد: بخش صنعت باید پیشتاز اقتصاد ایران باشد، چراکه قادر است اقتصاد را متحول کند.
   جهانگیری افزود: دولت به طور حتم به دنبال واگذاری فعالیت های اقتصادی به بخش خصوصی است و این تکلیفی است که رهبر معظم انقلاب با ابلاغ سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی بر آن تاکید کردند.
   وی تصریح کرد: بخش خصوصی به هر میزان که بتواند سرمایه گذاری کند، محدودیتی ندارد و می تواند فعالیت لازم را انجام دهد.
   معاون اول رییس جمهوری خاطرنشان کرد: هر دوران اقتصادی فراز و نشیب و سختی هایی دارد و ما به دلایل متعددی از منظر اقتصادی دوران ویژه ای را سپری می کنیم.
   وی، شرایط تورمی، شرایط رکود اقتصادی و موضوع اشتغال را از جمله فراز و نشیب ها در عرصه اقتصاد کشور دانست و گفت: اما در کنار این مشکلات خداوند ظرفیت های طبیعی زیادی را در کشور قرار داده است که اگر به خوبی استفاده کنیم اقتصاد را به حرکت در می آورد و شرایط پیشرفت را فراهم می کند.
   معاون اول رییس جمهوری، یکی از ظرفیت های مهم کشور را وجود نیروی انسانی فداکار و توانمند دانست و گفت: این نیروی انسانی می تواند معجزه کند و البته مدیران مجرب و توانمند خوبی در کشور وجود دارند که با تصمیمات به موقع می توانند کشور را از شرایط سخت عبور دهند.
   جهانگیری تاکید کرد: اطمینان داریم دوران سخت را پشت سر خواهیم گذاشت و به موفقیت دست می یابیم.
   وی یادآور شد: در یک سال اخیر دولت با جهت گیری کاهش نرخ تورم و کنترل رشد تورم به نقطه ای رسیده که جامعه بین المللی بر این توفیق بزرگ اذعان دارند.
   معاون اول رییس جمهوری ادامه داد: به اذعان جامعه بین المللی کشوری که تورم 40 درصدی را کاهش دهد به موفقیت رسیده است.
   جهانگیری یادآور شد: مردم ایران، 20 ماه قبل یا 14 ماه گذشته را فراموش نکرده اند چرا که قیمت ها به صورت لحظه ای تغییر می کرد و قیمت سکه و دلار متغیر بود.
   وی خاطرنشان کرد: امروز شاهدیم آرامش در کشور حاکم شده و همه امیدوار و خوشبین هستند و باور دارند مشکلات خارجی و داخلی یکی بعد از دیگری حل می شود.
   معاون اول رییس جمهوری همچنین گفت: در زمینه خروج از رکود هم سال گذشته کارهای مجدانه ای انجام شد و در ماه های اول دولت تدبیر و امید مصوبه 35 بندی برای حل موانع تولید ارایه کردیم.
   جهانگیری افزود: برای خروج از رکود هم راه حل ارایه دادیم و مصوبه مفصلی تقدیم مجلس شد که انتظار داریم مجلس به سرعت مصوبه را به دولت بدهد؛ دولت برنامه جامعی برای راه حل رکود دارد و کامل اجرا کردن این برنامه مهم است.
   وی ادامه داد: این که مصوبه ناقص باشد، نمی توان از دولت خواست که برنامه خروج از رکود را کامل اجرا کند.
   معاون اول رییس جمهوری در ادامه به برنامه های دولت برای نظام بانکی اشاره کرد و گفت: برای نظام بانکی تصمیم گیری هایی شده و باید نظام بانکی در خدمت تولید و سرمایه گذاری قرار گیرد.
   وی اضافه کرد: در سال 93 و 94 نیز تاکید کرده ایم که نظام بانکی باید منابع خود را در سرمایه گردش بیاورد و بر این کار تاکید داریم.
   معاون اول رییس جمهوری ضمن تاکید بر فعالیت بخش خصوصی و صنعتگران اظهارداشت: به صورت جدی از صنعتگران می خواهیم که به سمت صادرات بروند و کالایی تولید کنند تا قیمت رقابتی در بازار جهانی داشته باشد.
   جهانگیری اظهار داشت: می دانیم که صنعتگران از برخی واردات نگران هستند، اما سیاست دولت این است که واردات با انگیزه ایجاد رقابت در واحد تولیدی داشته است نه آنکه خدای نکرده آسیب زدن به تولید کشور شود؛ کالای تولید کننده باید قابل رقابت باشد.

    
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: