• خرید کشتی های دست دوم خارجی، صنعت کشتی سازی ایران را نابود می کند

   مدیر کارخانه دریای خزر شرکت صدرا:

   خرید کشتی های دست دوم خارجی، صنعت کشتی سازی ایران را نابود می کند

   خرید کشتی های دست دوم خارجی، صنعت کشتی سازی ایران را نابود می کند

   مدیر کارخانه دریای خزر شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا) گفت: خرید کشتی های دست دوم از کشورهای خارجی و نداشتن سفارشات جدید، صنعت کشتی سازی ایران را به نابودی می کشاند.

   به گزارش شاتا به نقل از ایرنا ،رضا عبدالمجید اظهار کرد: متاسفانه در سال های اخیر خرید کشتی های دست دوم از کشورهای حاشیه دریای خزر رواج فراوانی در کشور یافته و موجب وارد شدن خسارت های فراوان به صنایع داخلی شده است.

   وی افزود: یکی دیگر از آسیب هایی که خرید این گونه کشتی ها به همراه دارد، مدت زمان اندک استفاده از آنها است.

   مدیر کارخانه دریای خزر شرکت صدرا گفت: همان گونه که انتظار می رود، این کشتی ها عمر بسیار کمی در مقایسه با کشتی های نو دارند و تداوم خرید این کشتی ها توسط طرف های ایرانی، رونق هر چه بیشتر صنایع کشورهای دیگر را به همراه دارد.

   وی افزود: صنعت کشتی سازی به دلیل الزام در رعایت قوانین و استانداردهای جهانی، از جمله صنایع مدرن و بسیار پیشرفته ایران است که اعتماد خریداران داخلی، علاوه بر جلوگیری از خروج ارز می تواند موجب رونق هرچه بیشتر این صنعت و ایجاد فرصت های اشتغال برای جوانان باشد.

   عبدالمجید گفت: شرکت کشتی سازی صدرا در سال های گذشته بیش از سه هزار نیروی کار داشت اما با بروز برخی مشکلات و کاهش سفارشات اکنون فقط 430 نیرو در این شرکت مشغول به فعالیت هستند.

   مدیر کارخانه دریای خزر صدرا بیان کرد: شرکت صدرا دارای قابلیت و توانمندی های فراوانی است که متاسفانه فقط از 30 درصد ظرفیت این شرکت استفاده می شود.

   وی افزود: با رویکرد جدید شرکت صدرا، تسریع در ساخت پروژه ها و طرح های بزرگ در دستور کار قرار دارد تا از این طریق بتوانیم، رونق و شکوفایی را بار دیگر به این شرکت بازگردانیم.

   وی ادامه داد: شرایط فعلی صدرا، کفاف هزینه های تولید را نداده و به هیچ عنوان انتظارات فراوان از این مجموعه بزرگ را برآورده نمی کند.

   عبدالمجید همچنین آمادگی کارخانه کشتی سازی صدرا را برای ساخت کشتی‏های نفتکش هفت هزار تنی و شناورهای حمل کالا برای فعالیت در این دریا اعلام کرد.

   وی گفت: با توجه به حضور نیروهای متخصص، مهندسان و کارگران ورزیده و ماهر و وجود دستگاه‏ها و ماشین‏آلات، این کارخانه ظرفیت بالایی برای ساخت انواع کشتی دارد که اکنون به طور کامل از آن استفاده نمی‏شود.

   او افزود: با توجه به نیاز کشور به ایجاد ناوگان بزرگ حمل کالا و فرآورده‏های نفتی در دریای خزر، ساخت این کشتی‏ها در دستور کار کارخانه دریای خزر قرار دارد.

   عبدالمجید یادآور شد: در صورت دریافت سفارش ساخت کشتی‏های نفتکش و حمل کالا، تعداد نیروهای شاغل در این شرکت از 430 تن به یکهزار نفر افزایش خواهد یافت.

   کارخانه دریای خزر صدرا در ساحل دریای خزر در شهرستان بهشهر واقع شده است؛ این کارخانه در زمینه ساخت کشتی، سازه ها و تاسیسات نفت و گاز دریایی با کارگاه های مجهز و به کارگیری نیروهای متخصص و با تجربه فعالیت خود را در سال 1370 با ساخت سکوی حفاری «ایران خزر» شروع کرد.

    

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: