• وجود ظرفیت‌های مختلف اقتصادی برای حضور قدرتمند ایران در قرقیزستان

   معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت خبر داد:

   وجود ظرفیت‌های مختلف اقتصادی برای حضور قدرتمند ایران در قرقیزستان

   وجود ظرفیت‌های مختلف اقتصادی برای حضور قدرتمند ایران در قرقیزستان

   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران که برای افتتاح نمایشگاه اختصاصی ایران در قرقیزستان به «بیشکک» سفر کرده، از ظرفیت‌های فراوان توسعه همکاری‌های اقتصادی با این کشور خبر داد.

   به گزارش "شاتا" محسن صالحی‌نیا ، قرقیزستان را کشوری با پتانسیل‌های فراوان برای توسعه مناسبات اقتصادی با ایران برشمرد.
   وی ضمن اشاره به توانمندی‌های ایران در عرصه‌های مختلف اقتصادی بویژه در حوزه ساخت خطوط حمل‌ونقل و خدمات فنی و مهندسی و برخی زمینه‌های دیگر همچون تولید ماشین‌آلات و صنایع تبدیلی، قرقیزستان را برای حضور قدرتمندتر بخش‌های اقتصادی کشورمان مناسب برشمرد.
   صالحی نیا  در ادامه با اشاره به راه‌اندازی خط پرواز مستقیم بین ایران و قرقیزستان، این امر را گام مهم دیگری در جهت تقویت مناسبات 2 کشور برشمرد که می‌تواند سهولت قابل‌توجهی را برای فعالین اقتصادی 2 طرف فراهم سازد.
   نمایشگاه اختصاصی ایران در قرقیزستان در تاریخ 25-22 اکتبر (30 مهر تا 5 آبان) سال جاری با حضور بیش از 45 شرکت و کارآفرین ایرانی در محل «کاخ ورزش» بیشکک برگزار می‌شود.
   کارشناسان امور اقتصادی افتتاح پرواز مستقیم بین ایران و قرقیزستان، همچنین برگزاری نمایشگاه اختصاصی کشورمان در بیشکک و رایزنی‌های مقامات اقتصادی و محافل تجاری 2 کشور در حاشیه این نمایشگاه را، گامی مثبت و تأثیرگذار در تقویت همکاری‌های 2 کشور و 2 ملت ارزیابی می‌کنند.

    

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: