• آشنایی بیشتر مدیران و کارشناسان ثبت اسناد کشور با چالشهای شهرکهای صنعتی

   آشنایی بیشتر مدیران و کارشناسان ثبت اسناد کشور با چالشهای شهرکهای صنعتی

   معاون وزیر صنعت معدن وتجارت از تعامل بیشتر سازمان صنایع کوچک وشهرکهای صنعتی ایران با مدیران سازمان ثبت اسناد کشور خبرداد وگفت: آشنایی و پیوند بیشتر مدیران و کارشناسان ثبت اسناد و املاک کشوربا چالش ها و مشکلات شهرکهای صنعتی از نزدیک سبب تعامل بیشتر طرفین خواهد شد.

   به گزارش شاتا ،سازمان صنایع کوچک وشهرکهای صنعتی ایران  دکتر سید محمدعلی سیدابریشمی در نشست مشترک مدیران حقوقی شرکت شهرکهای صنعتی ومدیران سازمان ثبت اسناد کشور که در مشهد برگزارشد ، اظهار داشت: این گردهمایی برای نخستین بار در راستای اجرای قانون نحوه واگذاری مالکیت و مدیریت شهرکهای صنعتی و همچنین برخی از موانع و مشکلات پیش روی شرکت های استانی سازمان صنایع کوچک و شهرکهای  صنعتی و آشنایی با مسائل ،مشکلات و یافتن راهکارها به منظور تعامل بیشتر در شهرکهای صنعتی سراسر کشور برگزار شد.
   معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت با اشاره به لزوم واگذاری امور عمومی شهرکها و نواحی صنعتی به بخش خصوصی و تحقق اجرای اصل 44 قانون اساسی در این سازمان گفت: واگذاری امور عمومی و دارایی شهرکها و نواحی صنعتی به واحدهای مستقر در قالب تعیین هیئت مدیره شرکت خدماتی، خواستار تعامل و همکاری بیشتر توسط ادارات کل ثبت اسناد و املاک استان ها هستیم.
   وی افزود: در حال حاضر 941 شهرک و ناحیه صنعتی در این سازمان به تصویب رسیده که از این تعداد 734 شهرک و ناحیه صنعتی در دست بهره برداری و قابل ارائه به متقاضیان سرمایه گذاری در سطح شهرکهای صنعتی است.
   دکتر سید ابریشمی با بیان  اینکه بیش از 32 هزار واحد صنعتی با اشتغال670 هزار نفر دردست بهره برداری است ، اعلام کرد:  27 هزار طرح صنعتی در دست اقدام  سازمان صنایع کوچک وشهرکهای صنعتی ایران  وشرکتهای تابعه قراردارد.
   وی بیان داشت:در کشور 4 سازمان توسعه ای وجود دارد که این مسئله برای نمایندگان مجلس اثبات شده که رسالت  سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی و شرکتهای استانی توسعه صنعتی و اقتصادی کشور بوده و باید این موضوع وجود داشته باشد.
    همچنین در ادامه این جلسه مرتضی ادب، مدیرکل ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری اظهار داشت: شهرکهای صنعتی بخش نهادینه و راهبردی را در صنعت و اقتصاد کشور ایفا می کند.
   وی از آمادگی این سازمان جهت هرگونه تعامل و تصمیم گیری در خصوص مصوبات فی مابین و راهبردی خبر داد.
    
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: