• بانک دی سایر بانک‌های خصوصی کشور را به حمایت از صادرات غیر نفتی دعوت کرد

   بانک دی سایر بانک‌های خصوصی کشور را به حمایت از صادرات غیر نفتی دعوت کرد

   مدیرعامل بانک دی با اشاره به وضع تحریم‌های ظالمانه بر علیه بانک توسعه صادرات ایران خواستار ورود بانک های خصوصی به حوزه صادراتی غیرنفتی و ارایه تسهیلات به صادرکنندگان شد.

   به گزارش شاتا، «احمد شفیع‌زاده» در همایش «بانکداری جامع رویکردی نوین در تامین مالی صادرکنندگان» با بیان این مطلب افزود: بانک دی از سال 92 ارائه تسهیلات به صادرکنندگان را آغاز کرده‌است.
   وی خاطرنشان کرد: امروزه در دنیا کشورهایی قدرت تأثیرگذاری بیشتری دارند که صادرات غیر نفتی بیشتری داشته باشند. در عین حال صادرات سبب افزایش تولید و رونق در بازار داخل می شود و بدون آنکه اثر تورمی داشته باشد.
   شفیع زاده افزود: به‌رغم آنکه طی سال‌های گذشته توسعه صادرات غیرنفتی همواره دغدغه رهبر معظم انقلاب اسلامی و دولت‌مردان بوده، اما نتوانسته‌ایم در این زمینه نقش خود را به درستی ایفا کنیم.
   وی گفت: نباید منتظر ماند تا مسئولان نظام همه کارها را انجام دهند، بلکه همان طور که طی سال‌های اخیر دانشمندان ما با کمترین امکانات توانسته‌اند جایگاه علمی کشور را ارتقاء دهند، ما نیز در بخش خصوصی باید در حوزه اقتصاد دست به کار شویم.
   شفیع‌زاده با انتقاد از اینکه در حوزه اقتصاد گام بلندی که می‌توان آن را در دنیا مطرح کرد و مثال‌زدنی باشد، برنداشتیم، افزود: بانک‌ها بنگاه‌های بسیار تأثیرگذاری هستند که می‌توانند چرخه تولید را به گردش درآورند و در راستای توسعه صادرات غیر نفتی حرکت کنند.
   مدیرعامل بانک دی با اشاره به محدودیت منابع مالی بانک‌ها گفت: همه می‌دانیم که بانک توسعه صادرات به عنوان متولی ارائه تسهیلات به صادرکنندگان منابع محدودی دارد و صادرکنندگان نیاز به حمایت بانک ها دارند.
   در این همایش به نقش بانک‌ها به ویژه بانک‌های خصوصی برای تأمین تسهیلات و نقدینگی صادرکنندگان که این روزها دغدغه اصلی‌شان تأمین نقدینگی است، به این نکته اشاره شد که با توجه به محدودیت منابع، بانک های خصوصی می‌توانند، برای توسعه صادرات غیرنفتی به میدان بیایند.
    

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: