• خلاء قانون نظام صنفی رفع می شود

   نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی:

   خلاء قانون نظام صنفی رفع می شود

   نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توانمندسازی بخش خصوصی دراولویت برنامه‌های مجلس قرار دارد، اظهار کرد: در لایحه اصلاح موادی از قانون نظام صنفی بخشی از مقررات مالی دولت را باید ببینیم و در برنامه ششم توسعه خلاء های قانونی که در قانون نظام صنفی وجود دارد در اصلاحیه آیین نامه‌ها مرتفع خواهد شد.

   به گزارش شاتا، رحیم زارع با بیان اینکه اصناف در اشتغالزایی و تعیین نرخ تورم تاثیر بسزایی را دارند و باید توجه بیشتری به زیرساختهای اصناف داشت، افزود: اصناف ماموریت مهمی در کشور دارند وصنوف تولیدی، توزیعی و خدماتی باید با همکاری وتعامل با هم به دنبال پیشبرد اهداف اصناف باشند.
   نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: در لایحه رفع موانع تولید ملی اصناف دیده نشده‌اند و باید در این کمیسیون پیشنهادهای لازم داده شود که برخی از مواردی که مورد نظر نمایندگان هست در آن لایحه مصوب شود.
   وی اضافه کرد: در تنظیم کارت‌های بازرگانی که برای اتاق بازرگانی و وزارت صنعت معدن و تجارت تصویب شد باید در طرف مقابل برای اتاق اصناف ایران نیز لحاظ شود.
   زارع تصریح کرد: در زمان تصویب قانون نظام صنفی مسائلی از جمله رکود تورمی وسیاستهایی ابلاغی مقام معظم رهبری، اقتصاد مقاومتی مطرح شد و همچنین بحث اقتصاد خرد که از دوره قبل به مجلس آمده بود که باعث بروز ایراداتی در قانون نظام صنفی شد.

    

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: