• تلاش برای کسب سهم بیشتر ایران از بازار روسیه

   تلاش برای کسب سهم بیشتر ایران از بازار روسیه

   رییس مرکز آموزش بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به برنامه ها برای ارتقاء سهم ایران از بازار روسیه گفت: تلاش می کنیم تا صادرات به کشور روسیه افزایش یابد.

   به گزارش شاتا ؛ « عباس خالقی تبار » در نشست خبری با بیان اینکه تحولات منطقه فرصت های مناسب را برای صادرات غیرنفتی به روسیه مهیا ساخته است افزود: تلاش می کنیم تا با ارائه کیفیت مناسب محصولات حضور خود را در بازار روسیه بیشتر کنیم .
   وی با اشاره به اینکه به منظور توسعه تعاملات برگزاری همایش تجارت ایران و روسیه پیش بینی شده است تصریح کرد: امروزه آگاهی تجار از فرصتها و موانع پیش روی برای ورود به بازارهای خارجی  یک ضرورت است که دراین همایش به این موارد پرداخته خواهد شد.
   رییس مرکز آموزش بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت در ادامه با اشاره به تحریم هایی که در حال حاضر کشورهای غربی بر علیه روسیه وارد کرده اند اظهار کرد: در این بین بازرگانان ما می توانند با ارتقاء و تاکید بیشتر به کیفیت کالاهای تولیدی صادراتی زمینه ثبات خود را در این بازار فراهم کنند. 
   وی افزود: روابط تجاری ایران و روسیه به طور رسمی مربوط به سال 1319 می شود ، که در آن زمان عهدنامه مبادله دریایی بین دو کشور امضا شد که امکان تهاتر کالا به کالا را بوجود آورد.
   خالقی تبار وسعت تقاضا را از ویژگیهای مهم بازار روسیه دانست و گفت: امروز روسیه به یک قاره تشبیه می شود که با  11.5 درصد خشکی جهان و 150 میلیون مصرف کننده می تواند بازار خوبی برای تولیدکننده ها و صادرکننده های ما محسوب شود.
   به گفته وی؛ عمده کالاهای پرمصرف در روسیه براساس واردات است به طوری که سالانه 350 میلیارد دلار واردات به این کشور صورت می گیرد اما  سهم ایران از این بازار کمتر یک درصد است.
   خالقی تبار با بیان اینکه مواد غذایی، میوه، خشکبار و محصولات سوپرمارکتی از جمله نیازهای کشور روسیه به شمار می آیند اضافه کرد: همچنین مصالح ساختمانی مانند شیشه و سیمان، قطعات پلاستیکی و حتی واردات خودرو نیز بازار خوبی در این کشور دارد که باید به آن توجه کرد.
   وی تصریح کرد: روسیه تمایل زیادی به بهره مندی از فرصت های تجاری ایران دارد و از رئیس جمهور تا کارخانه داران در حال تفاهم سیاسی و اقتصادی با تجار این کشور هستند.
   خالقی تبار ادامه داد: تراز تجاری روسیه به نفع صادرات این کشور مثبت است و علی رغم اینکه روس‌ها 350 میلیارد دلار کالا وارد می کنند، 500 میلیارد دلار نیز صادرات کالایی دارند که بیشتر متمرکز بر نفت، انرژی و کانی های پر بها است.

    

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: