• سهم تولید از تسهیلات ارزان بانک‌ها تنها ۵ درصد

   رئیس خانه صنعت و معدن و تجارت ایران:

   سهم تولید از تسهیلات ارزان بانک‌ها تنها ۵ درصد

   رئیس خانه صنعت و معدن و تجارت ایران با بیان اینکه در حال حاضر بزرگترین مشکل واحدهای تولیدی کمبود نقدینگی است، گفت: ارائه تسهیلات ارزان به واحدهای تولیدی همکاری سیستم بانکی را می طلبد.

   به گزارش شاتا از تسنیم، عبدالوهاب سهل آبادی  با اشاره به اینکه علیرغم تصویب هیأت دولت برای ارائه تسهیلات ارزان به واحدهای تولیدی هنوز چنین امری اجرایی نشده است، اظهارداشت: قرار بود بخشی از منابع صندوق ضمانت ارزی به واحدهای تولیدی در استان‌های مختلف اختصاص پیدا کند حتی کارگروه هایی متشکل از خانه صنعت، معدن و سازمان صنعت و معدن و نمایندگان استانداری هر استان لیستی از واحدهای واجد شرایط  را به صندوق ارسال کردند اما سیستم بانکی همکاری لازم را برای اجرایی شدن این موضوع انجام نداد.
   وی با بیان اینکه در مصوبه جدید هیأت دولت هم اگر سیستم بانکی همکاری نکند به نتایج مناسبی دست پیدا نخواهیم کرد، گفت:  به جرأت می توانم بگویم کمتر از 5 درصد منابع پیش بینی شده صندوق ضمانت ارزی در اختیار واحدهای تولید قرار گرفته است که این موضوع به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست.
   رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران اضافه کرد: در حال حاضر بزرگترین مشکل واحدهای تولیدی کمبود نقدینگی است که این امر بدون همکاری سیستم بانکی به هیچ عنوان حل نخواهد شد.
   وی با تأکید براینکه دولت باید مطالبات بخش تولید را در اجرای قانون هدفمند سازی یارانه ها پرداخت کند، تصریح کرد: قرار بود در فاز نخست قانون هدفمندسازی یارانه ها  30 درصد از منابع حاصل از اجرای این قانون به بخش تولید اختصاص پیدا کند که این امر تاکنون اجرایی نشده است.
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: