• رشد 18 درصد ی صادرات غیرنفتی در پنج ماه سال جاری

   رشد 18 درصد ی صادرات غیرنفتی در پنج ماه سال جاری

   رییس سازمان توسعه تجارت گفت: صادرات غیر نفتی از رشد 18 درصدی در پنج ماه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل برخوردار بوده و با احتساب میعانات گازی میزان صادرات غیرنفتی به 21 میلیارد دلار رسیده است.

   به گزارش شاتا از سازمان توسعه تجارت، ولی‌الله افخمی‌راد در مراسم امضای تفاهمنامه همکاری با بانک دی به عنوان حامی روز ملی صادرات گفت: دولت با ارائه بسته خروج از رکود، پیشنهاداتی را برای تقویت میزان تقاضا ارائه کرده که به تبع آن عرضه کالا تقویت و میزان تولید افزایش یابد.
   وی ضمن بیان این مطلب که تقویت تقاضای داخلی ممکن است باعث افزایش تورم شود، افزود: اگر در بخش خارجی تقاضا افزایش یابد و تولیدکنندگان بدانند که برای کالاهای آنها خریدار خارجی وجود دارد، صادرات گسترش خواهد یافت و ارز بیشتری نصیب کشور شده و از تورم نیز جلوگیری خواهد شد.
   افخمی‌راد با اشاره به بسته خروج از رکود دولت گفت: بخش عمده نسخه‌ای که برای خروج از رکود پیچیده شده بر صادرات غیرنفتی استوار است و در این مسیر نقش سازمان توسعه تجارت به عنوان حامی صادرات، بیش از پیش مورد توجه قرار می‌گیرد.
   رییس سازمان توسعه تجارت با تاکید بر مصوبه شورای عالی صادرات برای حمایت از صادرات کالاهای با ارزش افزوده بالا و «های‌تک» گفت: تلاش می‌کنیم در بودجه سال آینده، مشوق‌های صادراتی در ردیف بودجه مستقل به مجلس ارایه شود.
    
    
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: