• بازدید معاون امور صنایع وزارت صمت از روند پیشرفت پروژه‌ی سیستم رانش واگن‌های مترو در جهاددانشگاهی/ پشتیبانی وزارت صمت از بومی‌سازی تکنولوژی و ساخت داخل

   بازدید معاون امور صنایع وزارت صمت از روند پیشرفت پروژه‌ی سیستم رانش واگن‌های مترو در جهاددانشگاهی/ پشتیبانی وزارت صمت از بومی‌سازی تکنولوژی و ساخت داخل

   بازدید معاون امور صنایع وزارت صمت از روند پیشرفت پروژه‌ی سیستم رانش واگن‌های مترو در جهاددانشگاهی/ پشتیبانی وزارت صمت از بومی‌سازی تکنولوژی و ساخت داخل

   معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت با همراهی حمیدرضا طیبی «رییس جهاددانشگاهی» از مراحل پیشرفت پروژه‌ی سیستم رانش واگن‌های مترو در جهاددانشگاهی علم و صنعت بازدید کرد.

   به گزارش شاتا، مهدی صادقی نیارکی در بازدید از پروژه سیستم رانش مترو در جهاد دانشگاهی علم و صنعت گفت: طراحی سیستم رانش مترو کار بسیار بزرگی است که جهاد دانشگاهی به آن ورود پیدا کرده است.

   وی در خصوص توانمندی جهاد دانشگاهی در حوزه سیستم رانش مترو، بیان کرد: مأموریت مجموعه جهاد دانشگاهی از روز تأسیس، ساخت داخل و در حقیقت بومی‌سازی تکنولوژی و در ادامه، تجاری‌سازی و معرفی به بازار مصرف تکنولوژی بوده است.

   معاون امور صنایع وزارت صمت افزود: در حمل و نقل شهری درحال تغییر الگو از حمل و نقل‌های سنتی به سمت حمل و نقل مدرن هستیم و تابحال به غیر از بحث خود واگن (تریم داخلی واگن)، اصل تجهیزات یعنی پروپالشن یا همان رانش لوکوموتیو از خارج خریداری می‌شد.

   صادقی نیارکی خاطرنشان کرد: طراحی سیستم رانش مترو کار بسیار بزرگی است که جهاد دانشگاهی به آن ورود پیدا کرده است و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شهرداری تهران و سازمان شهرداری‌ها از آن حمایت کرده‌اند.

   پشتیبانی وزارت صمت از بومی‌سازی تکنولوژی و ساخت داخل

   معاون امور صنایع وزارت صمت تأکید کرد: مأموریت وزارت صمت نیز به همین شکل است. درجایی که یک تکنولوژی بومی‌سازی و ساخت داخل شده و توان فنی و ‌مهندسی آن اثبات می‌شود، وزارت صمت حتماً از آن پشتیبانی می‌کند.

   صادقی نیارکی افزود: در ادامه ارائه نمونه اولیه، آنچه حائز اهمیت است موضوع بیزنس‌پلن این مجموعه است. حتماً باید به بحث تأمین مالی، تجاری‌سازی و تولید انبوه در کنار تولید نمونه اولیه فکر شود تا از این توان بسیار ممتاز دانش فنی‌مهندسی داخلی و نخبگانی که وارد این حوزه شده و قبول ریسک کرده‌ و کار را انجام داده‌اند، به نحوه احسن استفاده شود.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: