• بهره برداری از طرح صنعتی تولید اکسیژن طبی در آذربایجان شرقی

   بهره برداری از طرح صنعتی تولید اکسیژن طبی در آذربایجان شرقی

   رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان اذربایجان شرقی از بهره برداری طرح صنعتی تولید اکسیژن در شهرستان بستان آباد خبرداد .

   به گزارش شاتا، حبیب امین زاده در جمع خبرنگاران افزود: افزایش ظرفیت تولید اکسیژن مایع طی ماه‌های گذشته و با روند صعودی نیاز مراکز درمانی استان به این محصول در دستور کار قرار گرفت .

   وی ادامه داد : پس از اعلام مدیران بخش سلامت استان مبنی بر کمبود اکسیژن طبی مورد نیاز بیماران کرونایی، کمک به راه اندازی طرحهای در دست اقدام سرعت گرفت.

   رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان اذربایجان شرقی بیان کرد : یکی از طرحهای یادشده، تولید اکسیژن در شهرستان بستان آباد بود که سالهای گذشته به دلیل مشکلات فنی، زیرساختی و اقتصادی در ردیف طرحهای راکد قرار گرفته بود .

   امین زاده با بیان اینکه ظرفیت اسمی طرح یادشده بر اساس مجوزهای صادره 10 تن است؛ اضافه کرد : بعد از رفع موانع پیشرفت پروژه از قبیل ترخیص ماشین آلات، تامین زیرساختها و پس از انجام بازدیدهای متعدد کارشناسان و مدیران سازمان و تامین قطعات مورد نیاز واحد صنعتی، در حال حاضر تولید آزمایشی آن با موفقیت انجام شد .

   رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان گفت : تولید اولیه این واحد صنعتی امروز در اختیار مراکز توزیع کپسولهای اکسیژن قرار گرفت و آماده است بصورت روزانه 8 تن اکسیژن مایع بر اساس اعلام نیاز مراکز درمانی و بیمارستانی تولید نموده و در اختیار این مراکز قرار دهد .

   پیش از این ظرفیت تولید اکسیژن مایع در آذربایجان شرقی 10 تن بود که با بهره برداری از واحد صنعتی جدید این ظرفیت به 20 تن در روز می رسد .

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: