• رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان :

   صادرات گیلان 51 درصد افزایش یافت

   صادرات گیلان 51 درصد افزایش یافت

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان، از افزایش 51درصدی صادرات استان طی هشت ماه گذشته نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

   به گزارش شاتا، رِییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان افزود: طی هشت ماه گذشته در مجموع ۶۳۷ هزار و ۵۵۸ تن کالا به ارزش۳۹۴ میلیون دلار از گیلان صادر شد که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته به لحاظ وزنی ۳۶ درصد و ارزش دلاری ۵۱ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

   وی عمده کالاهای صادرشده از استان را شامل محصولات نباتی، معدنی، صنایع غذایی، نساجی و تولیدات پلاستیکی عنوان و بیان کرد: این محصولات به کشورهای روسیه، آذربایجان، قزاقستان، گرجستان، افغانستان و عراق صادر شده است.

   دبیر کارگروه صادرات غیر نفتی استان گیلان در ادامه با اشاره به واردات استان طی این مدت تصریح کرد: در این زمان یک میلیون و ۱۳۳ هزار و ۱۷ تن کالا شامل اقلام اساسی به ارزش تقریبی ۵۸۰میلیون دلار، محصولات شیمیایی، ماشین آلات صنعتی و قطعات آن از گمرکات استان به کشور وارد شده که از لحاظ ارزش دلاری یک درصد و از نظر وزنی ۴۴ درصد افزایش دارد.

   دلق پوش گفت: با توجه به آمار ترکیب کالایی در سال جاری عمده واردات از گمرکات استان کالاهای اساسی از جمله غلات و نهاده‌های دامی، گوشت، روغن، کنجاله، سویا و خمیرکاغذ می باشد.

   وی تصریح کرد: این کالاها از کشورهای روسیه، قزاقستان، چین، آذربایجان، امارات متحده عربی، اوکراین، ترکیه و اکوادور به استان وارد شده است.

   رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان همچنین با اشاره به صادرات چمدانی از استان بیان کرد: طی هشت ماه گذشته افزون بر ۴۱۸ تن کالا به ارزش یک میلیون و ۶۷۳ هزار و ۵۲۰ دلار به صورت چمدانی از گمرکات استان صادر شده است.

   گمرکات گیلان بعلت موقعیت راهبردی و ژئوپلتیک همواره از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده است و همواره یکی ازگمرکات پیشرو در ارائه رویه‌های نوین تشریفات گمرکی و مکانیزاسیون بوده ‌است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: